Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyběr nové grafické karty

Zdravím, rád bych si pořídil novou grafickou kartu na hraní her, ale bohužel nevím jakou. Všude čtu o problémech karet řady Gtx 970 přesněji o "pískání" cívek, tak vážně nevím kterou bych si pořídil. Chci aby mi ta karta nějaký pátek vydržela. Nehodlám ji měnit nejméně dva roky a rád bych si na ni zahrál tituly jako witcher 3 atd...tak bych vás chtěl poprosit o radu v této věci. Předem děkuji.

cenové maximum 13 000 kč, když to bude méně určitě nevadí :-D. Přemýšlel jsem nad http://www.czc.cz/asus-rog-matrix-r9290x-p-4gd5/15 2649/produkt ale s AMD nemám zkušenosti.

Mám processor intel core i7 4790
základní deska MSI Z97-G43 GAMING
zdroj EVGA SuperNOVA NEX650G
ramky 8gb DDR3 1600 Mhz
grafická karta MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming

ps: ostatní komponenty měnit nehodlám! :-)

Prosimtě msi gtx970 mám a také jsem se obával těch debilních komentářů o pískání apod. V plný zátěži zvládá vše bez sekání a nevydá ani hlásku. Popravdě ani nevím, že nějakou bednu s hw pod stolem mám. Dle mého akorát pár závistivých puberťáků napsalo takovouhle kravinu.
Ps. Zatím jsem nenašel hru, která by ve fullhd na plný detaily karta nedávala. Prostě super :-)

Zde na poradně je X,Y dalších lidí kdo ji má, nikdo zde neřekl že by měl nějaký problém. Plus existuje dost testů kde se tohle taky vyvrací. Jestli někdo bere komentáře na Alze a Heurece vážně, je to jeho problém.
Samozřejmě mohli vydat pár podělaných kusů, ale jako kupující mi nic nebrání kartu vrátit a dostat jinou, funkční že?

Plus existuje dost testů kde se tohle taky vyvrací.

Dej odkaz na konkrétní test. Já tedy četl něco jiného. Vyjadřovali se k tomu i výrobci karet, i nVidia. Takže přiznávají problém, který si vymyslela banda závistivých puberťáků?
např. (je toho plnej net)
http://diit.cz/clanek/geforce-gtx-970-bzucici-civk y

Samozřejmě mohli vydat pár podělaných kusů

Právě, že těch kusů očividně nebylo PÁR. Pískat může každá grafika, obzvláště ty hi-endové. Ty jsi sice očividně žádnou takovou neviděl, takže to zase bude výmysl puberťáků, já ale třeba takovou už viděl. (Byť to nebyla 970) Pár kusů se pohnojí u každé série. Problém je, že tady to očividně není pár, ale hodně.

ale jako kupující mi nic nebrání kartu vrátit a dostat jinou, funkční že?

Pokud to je výmysl puberťáků, tak co chceš vracet? Ta karta je dokonalá přece!

Máš kliku, buď rád, že ses trefil do správného kusu. To ale rozhodně neznamená, že díky tvé dobré grafice jsou skvěle funkční všechny.

Nejspíš sem se blbě vyjádřil, myslel jsem ty "puberťáky" co kartu viděly na obrázku, samy mají doma kartu od ATI a budou šířit poplašné zprávy o pískání. (něco jako když se zjistilo, že iphone 6 se dá ohnout).
Nvidia sama přiznala, že některé kusy "bzučí" ale jakožto každý zákazník má člověk právo kartu vyměnit. Např. na diskusi na czc je zde pár lidí, co kartu měli, bzučela, vyměnili a bylo po problému. Ve výkonostních testech (např na pctuningu) rovněž vadný kus neměli.
A nemusíš se hned vzrušovat a psát vykřičníky o dokonalosti karty s takovým zapálením, protože pak to vypadá že asi taky jen závidíš. ;-)