Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Egreat R6S a připojení LAN

Zdravím,
využívám multimediální centrum Egreat R6S s externím diskem připojeným přes USB3 rozhraní. Vzhledem k tomu, že Egreat má přípojku LAN, tak jsem si řekl, že by bylo dobré přistupovat k disku z PC (aby se nemusel stále přenášet disk k PC). Nicméně po připojení síťového kabelu do Egreatu v PC není vidět nic... Doplním, že mám router TPlink do kterého je kabelem připojen domácí PC, přes Wifi noťas a pak jsem myslel ten Egreat. Zkoušel jsem projet fórum Umaxu, kam Egreat patří, ale nic kloudného jsem tam nenašel, jen to, že v nastavení Egreatu musí být povolena položka "Samba postup". To jsem udělal a stále v PC není nic vidět. Myslím, že se bude muset možná něco nastavit v routeru, ale jelikož tomu moc nerozumim, tak jsem chtěl poprosit o polopatickou radu. děkuji.

ještě doplním:

- Egreat je v jiné místnosti(obývák) než PC (pracovna)
- PC jede na Win 8.1.
- do nastavení routeru se přes prohlížeč v PC dostanu, ale nevim co dál
- když připojím noťas na kabel vyvedený u Egreatu tak síť normálně funguje (dostanu se na net), takže kabelem to neni.
- Egreat má v nastavení položku "info o síti" kde jsou uvedeny IP adresa atd. což jestli jsem dobře pochopil jsou údaje toho Egreatu.
- není mi jasný, kde se případně a jestli vůbec u Egreatu zadává heslo do sítě, tak jako při prvním zapojení kabelu do PC

cez LAN sa do eGreat dá pristupovať len cez zadanie cesty k disku v egreat zariadení a prístupového hesla,ktoré je uvedené v manuáli,volné zdielanie eGreatu s pcčkom zariadenie neumožňuje,cesta je obvykle "http:/nmt a prístupové heslo obvykle nmt1234 alebo admin1234,ale treba sa pozrieť do manuálu,všeobecné prednastavené heslo/cesta nemusí byť rovnaké pre celú sériu eGreat zariadení....

nevim proc tajny OS když nahoře píšu Win 8.1??
No nic, takže abych to shrnul:
k moutnutí externího disku připojeného přes USB3 do multimediálního centra Egreat R6S udělám to, že zadám do start spustit //IP ADRESA

zkusim a dám vědět.

Ten udaj som nejako prehliadol, malokto pise ako ma OS tak automaticky pisem, ze tajny OS;o).
Ano tu krabicku (ktoru sice nepoznam, ale tipujem, ze je to obycajne kvaziNASko) mountnes ako kazde ine PC. Kedze podla popisov by tam mal bezat Samba a na nu by zase mal byt mountnuty ten USB disk mal by si vidiet zdielane adresare toho disku.