Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem comand line

CHtěl bych se zeptat na nejaký tipy a triky z příkazoveho řádku? Jsou nejaké odkazy,kde bych se docetl k čemu všemu se da puživat? Zatim jsem nic takoveho nenašel! Díky

Změna kategorie Tipy,triky -> Operační systémy (host)

Nemyslel jsem sh, csh, ksh a pod. pro editaci konfiguracnich textovych souboru, ale pro moznosti programovani scriptu v shellech, vcetne dalsich prikazu jako napr. awk, sed, cut, head, tail, vim, atd....
To vse jiz vic jak deset let vyuzivam i pod dosem a winOS. Je ale pravda, ze | (roura/pipe) je pod temito OS skoro nepouzitelna, ale kdyz se chce, tak to jde a mnohem rychleji, nez pouzitim win. prog. nastroju.