Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bootovací program a záloha systému

Zdravím a prosím o trochu pochopení, pokud mé dotazy budou zmatené.
Měl jsem a ještě mám PC z XPečkama.
Léta pro zálohu systému a všech těch aplikací na disku „C“ které jsem dokola instaloval a odinstalovával používám Norton Ghost 2003 který mám na bootovacím CD.
Zálohovací soubory GHOSTU ukládám do složky na disku „D“, kde mám i ostatní datové soubory.
Ty ještě zálohuju na přenosný HD, spolu ze zálohou systému.
Otázka, ne ta hlavní.
Jaký je rozdíl (v menu v Ghostu) mezi a k čemu se používá :
Disk - To disk
Disk - To image
Partition - To partition
Partition - To image
Používám Disk to Image a následně pak Image to Disk.
Je možné udělat to i jiným způsoby se stejným výsledkem?
Teď mám ale NB, kde jsou W7. Chtěl bych si udělat image, než to zasviním a celé se to zpomalí, jako vždy.
Ghost se sice nabootuje, ale po navolení a začátku ukládání zálohy vypíše chybu. Asi neumí NTFS.
Tak jsem pátral na netu, programů je moc, aby se čert vyznal.
Zkoušel jsem EaseUs Disk Copy. Zálohu jsem chtěl uložit na externí HDD 1Tb, kde už mám nějaké data,
ale napsalo to, že vše na disku před uložením bude smazáno. Tak jsem akci zrušil, ještě že jsem si toho všim.
Ghost nikdy nic nesmazával, jen přihrál soubory.
Abych si to ověřil, zda to fakt smaže, zkusil jsem tedy jeden oddíl (100Mb) zálohovat na 8Gb flashku, kde jsem nechal nějaké soubory.
Záloha proběhla, flashku to přemazalo, ale z 8Gb se stala flashka 100Mb. Tak jsem ji smazal a dal formátovat, ale je furt jen 100Mb.
Otázka je , prosím o radu jak s ní mít opět 8Gb.
No a poslední dotaz, prosím o radu, zda je nějaký slušný program, který by se nabootoval (jedno z čeho),
a umožnil mi udělat image disku (C) a možnost uložit image na přenosný HDD s tím, že by mi ten
HDD nesmazal, ale jen uložil image k ostatním datům?
Omlouvám se a děkuji moc za Váš čas a trpělivost.
Zdenda

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
zda je nějaký slušný program, který by se nabootoval (jedno z čeho), a umožnil mi udělat image disku…
jirka44 12.01.2015 13:19
jirka44
Tu jsem si udělal. Ale studoval jsem problém na netu, a ne všem se tímto způsobem podařila oprava. J… nový
zdendys 12.01.2015 15:12
zdendys
Ghost nema problem s Win, ani s ukladanim ISO suboru, ono by bolo asi fajn povedat, co a kde ukladas… nový
fleg 12.01.2015 13:41
fleg
Opravdu neukládám image na stejný disk odkud klonuju, fakt ne. Při výběru "partition to image" mi dá… nový
zdendys 12.01.2015 15:40
zdendys
Ghost uloží deset 2Gb souborů, nevím proč není jeden tohle dělají některé zálohovací programy aby b… nový
jirka44 12.01.2015 18:01
jirka44
Ještě několik hloupých dotazů, nejsem IT, ale samouk v důchodu. V PC jsem si HDD rozdělil na logické… nový
zdendys 12.01.2015 15:59
zdendys
Na tu Flashku jsi zřejmě nedal vytvořit image, ale klonoval jsi ten disk, nebo-li změnil jsi velikos… nový
JoDiK 12.01.2015 16:13
JoDiK
odstranit ten 100MB oddíl (partition) Když odstraní ten 100MB oddíl, tak už nenabootuje. To je to… nový
jirka44 12.01.2015 18:04
jirka44
Jirko44, to bych musel odstranit ten 100Mb oddíl z disku v NB, pak nenabootuju. Kolega ale mluvil a… nový
zdendys 12.01.2015 18:27
zdendys
to bych musel odstranit ten 100Mb oddíl z disku v NB, jo, sorry, blbě jsem to pochopil. Co se týká… poslední
jirka44 12.01.2015 18:38
jirka44

zda je nějaký slušný program, který by se nabootoval (jedno z čeho),
a umožnil mi udělat image disku (C) a možnost uložit image na přenosný HDD s tím, že by mi ten
HDD nesmazal, ale jen uložil image k ostatním datům?

ano, je W7, funkce bitová kopie.

Ghost nema problem s Win, ani s ukladanim ISO suboru, ono by bolo asi fajn povedat, co a kde ukladas. Moj tip je, ze das klonovat disk do image a chces to ulozit na rovnaky disk ako klonujes a Ghost to logicky nechce povolit.
Ghostu je jedno aky OS klonuje, spravi proste kopiu toho disky/particie a potom ju znovu obnovi jednoduchym zapisom na disk.

Opravdu neukládám image na stejný disk odkud klonuju, fakt ne.
Při výběru "partition to image" mi dá ghost nabídku:

Part......Type..... Desctription.....Label volume....... Size

1........Primary......unknown.........----------.. .......20 480
2........Primary.......NTFC...........SYSTEM RES...........100
3........Primary.......NTFC...........Packard Be.......694 822

Když vyberu part 1, tak mi Ghost uloží deset 2Gb souborů, nevím proč není jeden, buď to tak má být
nebo to neumím nastavit.

Když ale vyberu part 2, tak mi to píše : error: Encoutered an NTFS volume with a Log file that has not been flushed.(angl neumím)
Nevím co to udělá, když dám "disk to image", nemám zatím volný tak velký hdd, kde by se uložil celý 750 HDD z NB.

Ještě nevíš jak na tu 8 Gb flashku co je s ní 100 Mb ová?

Ještě několik hloupých dotazů, nejsem IT, ale samouk v důchodu.
V PC jsem si HDD rozdělil na logické oddíly a zálohoval vžy jen ten jeden ze systémem a programy.
Jak je to v tom mém NB s HDD. Je rozdělený na logické oddíly, podle té nabídky co píšu?
Protože když dám "tento počítač", tak je tam jen "(C) 678 Gb".
Musím zálohovat celý disk, nebo stačí jen některá jednotka??
A když dám "disk to image", jak velký ext. HDD potřebuju na zálohu, když mám HDD 750Gb,
ale bude tam třeba jen 25 Gb systému a jinak nic???

Nesmějte se mi, jiní v mém věku neví o PC zhola nic...

Na tu Flashku jsi zřejmě nedal vytvořit image, ale klonoval jsi ten disk, nebo-li změnil jsi velikost oddílu na flashce na stejnou hodnotu, jako "zálohovaný" disk, zbytek je nevyužitý.
Mělo by to jít opravit ve správci disků - odstranit ten 100MB oddíl (partition) a vytvořit nový přes celou flashku 8GB. Pokud ti to nepůjde, ukaž co ti zobrazí správce disků u té pokažené Flashky.

Na novém NB první co udělám, když ho dostanu do ruk je, že rozdělím disk na dva a na ten druhý můžu případně dělat tu zálohu systémového disku. Na rozdělení stačí i správa disků, jen většinou musím nejdřív vypnout obnovu systému, hibernaci a virtuální paměť (jestli si dobře vzpomínám), aby mi umožnila zmenšit systémový oddíl na nějakou rozumnou velikost. Pak co potřebuji, zase pozapínám.

Jirko44, to bych musel odstranit ten 100Mb oddíl z disku v NB, pak nenabootuju.
Kolega ale mluvil a radil, jak dát flashku do pořádku, aby měla 8 Gb a ne 100Mb..
A odstraňovat zaváděč systému na 100Mb oddílu opravdu nehodlám.
Anglicky sice neumím, ale spoustě výrazů ohledně PC rozumím, jen někdy ne úplně přesně.
Netrvám na Ghostu, jen jsem ho léta používal, mám ho rád, nikdy nezklamal.
A jak jsem psal, vím že Windows mají vše potřebné, mám udělanou bitovou kopii.
Když ale tato záloha selže, nerad bych znovu kupoval instalačku, neboť žádnou nemám.
Nevím proč je těžké pochopit, že chci mít systém záloh zdvojený, případně i ztrojený...

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru