Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití GPU jako CPU

Dobrý den, věc se má takto. Mám v PC výkonou grafickou kartu, a čistě teoreticky, si myslím, že pokud je moje grafická karta výkonější než processor, tak by mohla processoru pomáhat. Lze nějak docílit toho, aby bězné programy, které normálně GPU nevyužívají, ji využívat začali, a tím pádem se mi zlepšil výkon PC?

Konkrétně se jedná o AMD Radeon HD 6970.

AMD athlon x2 2,4 GHz (2 jádra, 2,4Ghz) Ano, zpomaluje, a hodně. Proto jsem přemýšlel nad tím,l že by bylo fajn nějak využít výkon grafiky. Procesor nestíhá, a grafika se naopak nudí. Přitom by měla v základě umět to co ten procesor, ale milionkrát rychlej :D

to sa nedá, ani v tom najkrajšom sne..GPU pracujú výslovene len zo stream procesormi, ktoré sú niečo ako ALU normálneho procesora..v stream procesore sú ešte moduly tzv. shaders, tie vedia vytvárať 3D scénu. Teda, vedia akurát počítať polohy všetkých vertexov na obrazovke, ktoré sa následne otextúrujú..ale to som trochu odbočil od témy

-nedá sa to..

Však GPU je normální procesor ne?..Nebo spíš mnoo procesorů, ale teď když nad tím přemýšlím, tak by se musel program překládat tak, aby jej dokázalo vykonávat GPU. Takže by CPU bylo zasekaý tím jak by překládalo program, a GPU by vykonávalo. Ve výsledku asi žádná změna, neb by to procesor nestíhal překládat. Škoda.

a jak si myslíš že se grafiky vyrábí? To se vykouzlí? Ne, to je naprogramovaný. Když by se grafika přeprogramovala tak aby fungovala jako CPU, tak nevidím problém. Snad jen ten, že by tohle zvládl jen výrobce, a ten se s tím nebude sr***.

Jo, a jak ty věci, co mu pošle procesor zpracuje? Podle nějakýho mikro programu co má v sobě. Grafická karta je naprogramovaná tak, aby fungovala jako grafická karta, a vykonávala ty instrukce od processoru. Když by se celá GPU přeprogramovala (GPU, né nějakej program co se do ní bude posílat)(Firmware té grafické karty), tak aby fungovala jako processor, tak kde by byl problém??

tak trochu nechápem čo, a hlavne načo to riešiš?!

Veď aj keby sme sa všetci zhodli, že "Áno, dá sa to(teoreticky", tak ty sám natom aj tak nič nezmeníš. Grafika bude vždy iba grafika a procesor len procesorom. Procesor máš slabý, ..keď chceš vyšší výkon - kúp si nový procesor. A vlastne ani ten GPU nieje na dnešnú dobu nejaký extra super rýchli. Sú aj lepšie napr. séria AMD Radeon HD 8000..ale aj iné.

Ano..Ano... Jen jsem ti trošku odporoval když si neříkal pravdu. A jiank ano, jsou lepší GPU..Stejně tak jsou i lepší procesory. Proč kupovat nějaký slabý i7, když už existují i super počítače? Proč si rovnou nepostavit nějakej obří kompl, a k němu koupit nějakou elektrárnu? Proč rovnou neodkoupit NASA, a na jejich super serverech si prohlížet internet?..

To nejde ani teoreticky. Nemůžeš přeprogramovat něco tak, aby jsi tomu změnil nějak fyzikální strukturu. Nemůžeš přeprogramovat tranzistor tak, aby se z něj stalo něco jiného.

Zato, když bys vymyslel vnitřní schéma toho procesoru takovým způsobem, aby bylo strašně geniální a revoluční, tak tím můžeš dosáhnout mnohem větší rychlosti a výkonosti.

To nejde ani teoreticky.

Veď hej, to sa ti tu snažíme naznačiť..ohľadom k tej tvojej pôvodnej otázke. Rovnako ako sa nedá "prerobiť" GPU na CPU..alebo ako chceš tak..napísať program tak aby si myslel, že GPU je CPU. Možno by sa to aj dalo(správne - "teoreticky"), no keby to bolo efektívne tak by to výrobcovia už dávno urobili.

A ešte k tomu kvantovému počítaču..

To nejde ani teoreticky.

..skôr "To nejde asi ani teoreticky"..nikdy nevrav nikdy, možno sa niekde nájde taký istý mudrland ako ty a "spraví to"!

Veď aj keď Kennedy oznámil na začiatku 60tych rokov, že sa do konca tohto desaťročia bude človek prechádzať po mesiaci..tiež väčšina ľudí neverila, že sa to dá a predsa sa stalo..toľko z dejín..:-D

Škoda, ale teoreticky by to jít mělo. Vím že se dají psát programy pro GPU, a jsou pro GPU právě proto, že grafický procesory jsou mnohem a mnohem rychlejší než normální procesory. Grafárna bude mít asi jiný instrukce, takže by se to muselo nějak překódovávat?...nevím, ale teoreticky by to jít mělo :D