Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc pri downgrade Asus X553M

Zdravím, potreboval by som poradiť pri tejto hlúpej situácíí pri ktorej si neviem rady.. Vlastním notebook značky Asus X553M ktorý bol kupovaný asi pred 2 týždňami.Je spomalený a je asi jasné v čom to je.. Kedže tam je nainštalovaná win. 8.1 a mne sa tam nechce vrtať a jej používatelské prostredie je mi proti koži tak som sa rozhodol preinštalovať a prejsť na omnoho lepší (pre mňa) win.7 ale chyba nastala v tom že ked som si čítal na nete veci o tom že ako sa bootojú tieto ntb som nenašiel žiadny X553M tak som našiel len nejaké iné asusy podobné tomuto.. prosím o radu ako to spraviť.. riadil som sa týmto návodom ale sekol som sa pri 6. bode. predom dakujem za rady.

Problematika downgrade je trošku jinak. Musí se zastavit ochrana SECURE BOOT, která je v systému Windows 8 zabudovaná a chrání tak BIOS. Zapnutou ochranou dochází k načtení pouze digitálně podepsaných souborů operačního systému.

Správný postup je:
1. po zapnutí PC stisknout klávesu F2 a přejít do nastavení BIOSu
2. přejít na záložku Security a nastavit administrátorské heslo
3. vypnout PC nikoli restartovat
4. zapnout PC a pomocí hesla vstoupit do BIOSu
5. přejít na záložku Advanced ->> Boot Configurations ->> Fast BOOT a zde nastavit na Disabled
6. dále nastavit Advanced ->> Boot Configurations ->> CSM na Enabled
7. dále přejít na záložku Security ->> Secure Boot Configuration ->> Secure Boot Option a zde nastavit na Disabled
8. uložit nastavení BIOSu stisknutím klávesy F10
9. vypnout PC nikoli restartovat
10. Již nic nebrání instalaci nového operačního systému
Při spuštění BOOTování nové instalace zvolit volbu BIOS mode nikoli UEFI mode

- pokial je v tom NB original OS, tak ide Windows 8.1 (nie je to verzia Profesiona) takze na legalny sposob downgrade licencie mozte zabudnut, jedine kupit si novu licenciu
- pre dany NB je SW podpora len pre Windows 8.1

- ergo to o co sa tu pokusate je nezmysel

- to sekanie ma isto svoj dovod, ale tym dovodom nieje to, ze ide Windows 8.1

- popisat presne co sa so systemom deje, kedy sa to zacalo a podobne, dajte sem printscrean s nainstalovanymi programami a aplikaciami (pridat/odobrat programy, ale aby bolo vidiet vsetky aplikacie, cize ak bude treba, tak viac snimkov), plus by potesil aj screan z msconfig konkretne casti po spusteni a sluzby(okrem sluzieb MS) poprosim poroztahovat ponuky, aby bolo vidno aspon cele nazvy sluzieb/aplikacii

Mám Asus a tu proceduru se zakázáním Secure jsem si už prošel také. První věc je, že heslo na admina se vůbec nastavovat nemusí.

Nejprve zakážete fastboot => restart. Po restartu zakázat Secure boot a pak hned povolit Launch CSM => restart. Pak bootujete z nějakého zařízení.

Důrazně doporučuji před destrukcí oddílu a následného vyčítání si toho počinu v momentě, kdy na W7 nepojede polovina ovladačů, udělat zálohu disku. Já na to používám Paragon Backup a Recovery 2012. Mám ho odzkoušený a už mi zachránil ntb :-)

Jinak při tom Vašem sekání OS či co, bych se poohlédl po aktualizovaných ovladačích. Přeci jen po tovární instalaci mohly vyjít novější verze.

Na Win 7 se určitě nějaké ovladače chytnou. To vím, protože i když jsou některé na Win 8, tak obsahují instalační soubory na Win 7. Myslím, že problém nastane třeba u GPU, kdy se nebudou správně přepínat (nevím, jestli máte dedikovanou, ale já ten problém měl).