Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook nedetekuje wifi kartu(Broadcom)

Zdravím Vás,

prosím o radu, už jsem vyzkoušel snad všechny dostupné rady na internetu, ale řešení pořád ne a ne najít. Mám notebook acer aspire 5552g s win 7 a nedávno mi odešel displej, podle rad na internetu pomohl flash BIOSu, displej začal fungovat. Po zapnutí se však notebook nepřipojil k wifi. Zkoumal jsem čím to může být a win prostě nedetekuje WLAN adaptér. Zkoušel jsem nainstalovat nejnovější ovladače, reinstalaci windowsu, hledat ve správci zařízení složku ostatní. Prostě nic. Objednal jsem tedy na internetu wifi kartu od stejného výrobce (Broadcom), jenže po nainstalování do počítače ji win opět nedetekuje. V mezičase jsem vyzkoušel wifi kartu z jiného počítače (značka atheros myslím) a tu ihned detekoval, nainstaloval a fungovala bez problému, takže ani ve vadném slotu problém není. Nemáte někdo s něčím podobným prosím zkušenosti?

BIOS byl novější verze od výrobce. Bohužel při zobrazení podle připojení se PCI bus neukáže. V BIOSu nejde povolit ani zakázat, protože má jen omezené možnosti (změna času, data a ještě pár věcí z nichž žádná není nastavení hardwaru nebo advanced záložka). Slot vadný není, karta jiného výrobce v něm včera fungovala, dnes mi došla nová karta broadcom a tu bohužel taky nedetekuje.

Ked tam nie su ziadne ine mosty tak tam neni to znamena ze karta je fyzicky vypnuta/odpojena od PCIe zbernice, ptz inac by tam bola uvedena. Alebo BIOS vypol patricny PCIe port. Ten BIOS to z nejakeho dovodu vypina, alebo to ma nejak blby kontakt na slote alebo co.

wifi karta by sa ale IMHO nemala moc zahrievat. Podla mna je tam nieco vadne na slote alebo co, alebo v napajani slotu apod.
(este mozno by som skusil vycistit kontakty slotu alkoholom, ak sa ti to nejak podari, ale asi to nepomoze. Skontroloval by som aj kontakty slotu ci neni studenak/utrhnuty od plosky niektory)

A pytam sa odkial presne mas ktory presne BIOS a pre jaky presne model bol. A aj jak presne si to flashoval. Mas totiz asi blby BIOS. Ono to neni az tak uplne jedno.

Este vyber baterku aj nabijacku na par minut nech sa resetne EC, ale predpokladam ze to bolo odpojene ked si menil tu kartu.
P.S: a v BIOSe load defaults a potom save and exit. Aj ked tam nevidis ziadne nastavenia, neni to jedno.

BTW. a zaujimave je aj ze co si s tym robil ked "nedávno mi odešel displej". Samo od seba to asi neodislo ked "podle rad na internetu pomohl flash BIOSu", tak sa niekde nieco muselo prepisat bud vo flash alebo v nejakych EEPROM apod. To uz mozno neobnovis ani flashom BIOSu (mozno acer servis by vedel)

Ano zkoušel jsem i sériové číslo, vyhodí to to samé. Displej přestal fungovat z ničeho nic a po chvíli googlování jsem našel tuto radu, která fungovala (napůl). Zkusím ještě flashnout tím nejnovějším a uvidím... Já spíš nechápu to, že wifi kartu jiného výrobce to detekovalo ihned a wifi mi včera fungovala. Broadcom si ani nešrtne (ani jedna ze dvou karet).

Skus potom pripadne aj starsi BIOS, nejaku verziu ktoru si mal predtym

karta sama o sebe moze mat nejaky signal na zapinanie/vypinanie, broadcom ho moze mat atheros ho nemusi mat apod. Alebo BIOS/EC detekuje rozne veci a ten signal vypne lebo nieco ma niekde blbo ulozene nejake konfiguracne udaje apod.

Je vidiet wifi kartu na zbernici ?
(zistis v manageri hardware a kuknutim na rozsirene nastavenia wifi karty [moze mat otaznik])
Ano: mozes laborovat s ovladacmi a skumat ci BIOS tu kartu vobec podporuje
Nie: preskumaj zapinanie karty. Moze byt hardwarove, albo softwarove. Ak je karta vypnuta hardwarovo, neleze do nej energia. Mozno bude potrebne nejake meranie...

V manageru se vůbec wifi karta nezobrazuje (ani ve skrytých zařízeních). Zapínání karty má počítač přes fn + F3, které momentálně zapne pouze bluetooth, hardwarové nemá. Jak říkám, včera jsem zkusil jinou a ta šla v pořádku, dnes mi poštou přišla nová karta broacom a tu opět nedetekuje.

mel jsem v rukou notebook, uz nevím co to bylo, s kartou Broadcom v miniPCI-e slotu ktorou systém detekoval jako USB zarizeeni, fungovala bez problému,

bylo mírne matoucí pri odebíraní USB Flash disku že jí zobrazovalo jako USB zarízení které lze odebrat

osobne predpokládam že tam skutečne nejakej prevodník PCI>USB byl, proč je mi záhada, nerešil jsem to

proč jsi objednal kartu od Bradcom-u když jsi mel overené že Atheros funguje je také záhada

.... :puff: