Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spotřeba/výkon R9 270x/280x

Byla by tu dobrá duše,která poradí:
Ohledně spotřeby a výkonu rozdíl ? R9 260x vs R9 270x vs R9 280x

http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/2 9117-msi-gaming-vs-sapphire-toxic-test-radeonu-r9- 270-x?start=11

Při klidu s Windows 7 má spotřebu R9 280x vč. celé sestavy 93W
Takže rozdíl když bude běžet PC jen na ploše,nebo ve spánku (vypnuté HDD apod..)tak ten rozdíl je minimální.
Dost často nevypínám PC i více jak týden.A vyšší spotřebou ve hrách u té R9 280X bych tak neřešil když se PC 90% stavu ONLINE/ON tj. zapnutý bude flákat nebo bude ve spánku....
Zvládne tento procesor AMD Vishera FX-8370E bez problému s nadhledem krmit R9 280x?
Zdroj: Seasonic SS-500ET F3
Rád bych třeba nahrával i ve fraps.
Jaké zkušenosti máte s R9,270X/R9,280X

Satyr
Díky za povzbuzující zpětnou vazbu a ještě jednou děkuji.;-):-)::):-p8-)
Jsem velmi rád za takovouto velmi příjemnou výměnu informací.

Au,no ta R9280X DC2T vypadá velmi slušně od spolehlivého a kvalitního výrobce ale cenou je skoro za 9k :/ :.(:-/ to už začínají s cenou R9 290.....

Pokuď na tom nebude hůře tato: Sapphire Radeon R9 280X Dual-X OC 3GB DDR5, 11221-00-40G (vzal bych jí)mohu jí mít novou se zárukou cca za 5tis.

Procesor mě stál: 4830Kč vč. DPH a všech poplatků
Zdroj SEASONIC OEM SS-500ET-F3, ATX12V v2.2+EATX, 500W, 80PLUS - SS-500ET-F3 1248Kč vč. DPH a všech poplatků
Asus deska,RAM,chladič,ventilátory,wd blue apod.. taky za krásný ceny....

Zda-li ten procesor to v pohodě,utáhne budu rád,ač má -30W a základní takt snížen,koukal jsem dost na spotřebu,pač i ta deska ASUS M5A99X EVO R2.0 by měla mít úsporné funkce,u mě není problém týden nonstop mít zapnutý PC.

Kdyby zdroj dělal problém,připlatím si 800,-Kč (to už nikoho nevytrhne) a koupím silnější.... určitě budu sledovat měřič spotřeby (zásuvku)

Rád bych měl,a hrál a pracoval s PC bez sekání,a omezování.... už jsem si toho zažil až až.... jsem zvědav jak sestava bude zvládat fraps,a každou 1s dělat screen.... ukládat se to bude na WD black 4TB FZEX

Satyr a sambilionk

Oběma velmi děkuji,takto příjemné povídání a výměnu informací jsem dlouho nezažil :) :-D:-):-p:-[:puff::beer:

SAPPHIRE R9 280X VAPOR-X OC BOOST
Sapphire Radeon R9 280X Dual-X OC 3GB (nová+záruka)
Sapphire Radeon TOXIC R9 280X 3GB
vychází cca okolo 5 000,-Kčvšechny se zárukou....
Však jasný projíždím kde co,přecijen skoro za polovinu.....

Kdyby nestačil zdroj tak vezmu tento zda-li by to pomohlo:
http://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-520w/74749/pr odukt

Nicméně zda-li by se radikálně nezvedla spotřeba ten procesor bych zkusil prohnat na těch 4,7-4,8GHz aby byl stabilní :) :-D
Chladič: SilentiumPC Fera PRO, HE1224
Deska: ASUS M5A99X EVO R2.0

touchwood,jj díky za postřeh,vyzkouším oboje a pak sem napíši....

Na konec beru asi tuhle:
Sapphire Radeon R9 280X Dual-X OC 3GB (ale vyměním tam ventilátory za 3x Vapor-X,myslíš(myslíte) že když má tento model nižší takty,apod... že bude mít i nižší spotřebu ? rozdíl tam je cca 2tis.než tyto:
Sapphire Radeon TOXIC R9 280X 3GB
Sapphire Radeon R9 280X Vapor-X OC 3GB

jaký by byla adekvátní konkurence GTX 960/GTX 970 ?

Škoda že cena je tak vysoká,a asi jen tak nespadne... na cenu použitých nebo výprodejových R9 280x...
ASUS STRIX GTX980-DC2OC-4G