Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc jde zapnout jen s CD win

Zdravím, mám takový menší problém pokud v biosu nastavím na 1. bootovací pozici hdd tak se pc nechce zapnout a vyhodí to jen dva řádky textu ale pokud je na první pozici dvd rom a hdd až na druhé tak to jde ale zase jen pokud je v dvd rom instalační disk s windowsama pak to normálně dá na vábě že můžu nainsalovat system a když nic neudělám začne bootovat z hdd. Co mám udělat aby to začlo bootovat z hdd hned? Díky

A z konzoly myslim tak: instalacka ma aj moznosti opravy a tam je aj konzola. Snad si to schopny dat do google

Chcete-li konzolu pro zotavení spustit ze spouštěcích disket systému Windows XP nebo z disku CD-ROM systému Windows XP, postupujte takto:

Vložte spouštěcí disketu systému Windows XP do disketové jednotky nebo vložte disk CD-ROM systému Windows XP do jednotky CD-ROM a restartujte počítač.

Klepnutím vyberte možnosti požadované ke spuštění počítače z jednotky CD-ROM, pokud se zobrazí výzva.
Po zobrazení obrazovky "Vítá vás instalační program" spusťte stisknutím klávesy R konzolu pro zotavení.
Pokud používáte počítač s možností spuštění dvou nebo více operačních systémů, vyberte instalaci, je nutné získat přístup z konzoly pro zotavení.
Po zobrazení výzvy zadejte heslo správce. Pokud je heslo správce prázdné, pouze stiskněte klávesu ENTER.
Na příkazovém řádku zadejte příslušné příkazy, které umožní diagnostikovat a opravit instalaci systému Windows XP.

Seznam příkazů, které jsou k dispozici v konzole pro zotavení zadejte příkazy konzoly pro zotavení nebo help na příkazovém řádku a stiskněte klávesu ENTER.

Informace o konkrétním příkazu zadejte na příkazovém řádku text help CommandName a stiskněte klávesu ENTER.
Chcete-li ukončit konzolu pro zotavení a restartovat počítač, na příkazovém řádku zadejte příkaz exit a stiskněte klávesu ENTER.

Takže jsem to udělal a nic pořád to píše - Verifing DMI pool data .....................
Boot from CD (idyž jsem v biosu nechal jen jednu možnost a to HDD)
NVIDIA boot agent
2 řádky copirightů
a po chvilce ještě přibylo
PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-MOF: Exiting Nvidia boot agent
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISC AND PRESS ENTER

Co presne si udelal a co tie prikazy vypisali?
Jake disky si mal v PC ked si tie windows instaloval? Jake disky tam mas teraz? Ak mas viac fyzickych diskov tak si nastav spravne aj poradie bootovania diskov v BIOSe.

Vseobecne ked si obnovil mbr a aj fixboot a stale to nejde tak mas asi blby oddiel nastaveny ako aktivny, da sa vo Win v sprave diskov nastavit spravny cez pravy klik

Ano disk jsem zformátoval ale ne quick ale ten druhý normálně full. při instalaci jsem odstranil oddíl a vytvořil nový. Jak jsem už psal tohle jsem nedělal poprvé už předtím jsem mna tento pc system instaloval jediná změna byla tak, že jsem vyměnil desku a přeinstaloval.

Deska: MSI k7n2gm2
Disk je připojen pomocí PATA (kšandy) Tím přídavným nevím co přesně myslíte. No na desce jsou dvě pata zdířky a jedna na disketovou mechaniku. prostě IDE1 a IDE2 a FFD. V jedné zdířce (IDE1) je 80žilový kabel k sys disku a ve druhé (IDE2) mechanika. Podle návodu ze stránek výrobce.