Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 4K monitor-konektor-HDMI,DVI

Zdravim Chcem si kupit monitor s 4K.Viete my poradit akym konektorom by som ho mal pripojit HDMI,Displayport,DVI.Lebo podla toho si chcem vybrat notebook?
Druha otazka keby som si kupil notas tomu spomenuty monitor dokazem potom dat na monitore rozlisenie 4K(3840x2160) alebo to zavisi na grafike?

Zavisi to na grafike.
A HDMI neni schopne prenasat take rozlisenie, a ak ano tak len najnovsia verzia (nesledujem to) ktoru ten notebook pravdepodobne nema (P.S. aha ty si ho este len chces kupit, tak to ale na to musis davat znacny pozor - HDMI 1.4 ale aj to ma u 4k maximalne 24Hz, lepsie by bolo asi nejaky NTB s Displayport)

i5 neni jedno a to same. i5-3xxx (3th generation intel polepenych CPUs) je 4roky stary ivybridge ktory 4k nepodporuje, i5-4xxx (4th generation intel CPU) je novsi (<2roky stary) haswell a ten 4k podporuje jak som pisal (HDMI 24Hz a i5-4xxxH by mal podporovat aj 60Hz cez Displaypor(.