Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem změna modelového názvu HDD

Dobrý den, chci se zeptat zda-li se dá nějak změnit modelový název disku. příkladně z "DT01ACA300" na např. "Filmy". zkoušel jsem to i v příkazovým řádku a nedaří se mi. Do registrů ale manualně zasohovat nechci. Vím že u počítače to nevyužiji ale mám tyto disky dva a u televize. Naprosto se tedy nemám šanci v tom vyznat na který najíždím dokud tam nenajedu. Je to komplikované a dost to člověka po chvíli vytáčí. díky za každou radu

• Nevim co presne chces, ci zmenit nazev jako takovy, by bylo najed na ten urici disk, kliknout pravym tlacitkem mysi a "prejmenovat'.
V opacném pripade, jde-li o HW nebo ID nazev modelu, ten prejmenovat nejde, bohuzel :-)

Si schopny zmenit auto Skoda na auto Mercedes? Idealne nejakym tlacitkom na palubovke. Hladam jak puk uz asi 10rokov a tlacitko neni :)

Ak ti ide len o premenovanie oddielu C: tak to sa robi klikom mysi.

P.S. modelove cislo sa samozrejme zmenit da, zmenit sa da vsetko, ale nie nastrojmi a znalostami ktore mas k dispozicii. Aj skodovka by sa dala za 10rokov s nejakym kladivom prebuchat na mercedes, ked vies kam mas buchat :)

label e: nejaky_nazev

ve vlastnostech disku: http://www.computerhope.com/issues/pictures/drives pa.gif

metoda pomocí dodatečného autorun.inf je popsána v odkazu, co jsem dával.

proč nedáváš obrázky na imagehosting, to nechápu. a už vůbec ne, proč disky prohlížíš diskpartem.
(windows používají typové označení disku k identifikaci - HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\IDE - při potřebě smazat záznam problematického disku se bude hodit)
použij třeba toto.

programátor nejsu, pidlikám si jen takové zjednodušovátka.
používám to pro přehled při instalaci nového pc, které chodí s divně nebo vůbec nerozdělenými disky.
batka pro nastavení windows z toho dále využívá proměnnou %cdr% se zjištěným písmenem cd mechaniky, kterou odsouvám pryč od hdd a flashek:

:PISMENO
 echo == opravit CD na O: ==
 fsutil fsinfo drivetype O: | find "-ROM"
  if not errorlevel 1 goto DALE
 echo list volume >c:\tmp\cdo.txt
 echo select volume=%cdr% >>c:\tmp\cdo.txt
 echo assign letter=o >>c:\tmp\cdo.txt
 echo list volume >>c:\tmp\cdo.txt
 diskpart /s c:\tmp\cdo.txt
:DALE