Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaké ramky z těchto?

Kdybych si měl vybrat z těch uvedených, tak vyberu ty první (HyperX Savage). Ty ostatní mají moc vysoký chladič, který by mohl kolidovat s chladičem CPU. Z hlediska provozních parametrů jsou ale všechny tři typy v podstatě rovnocenné.
Určitý problém je v tom, že se liší provozní napětí. Ty tvé současné jsou na 1.65V (což je mimo JEDEC specifikace), zatímco ty uvedené už jsou na standardních 1.5V.
Zkus odpovědět na následující otázky:
- Jaká je základní deska a CPU?
- Jaká je aktuální pracovní frekvence současných RAM (může být jiná než těch 1866MHz)

No CPU oficiálně zaručuje jen 1600MHz
http://ark.intel.com/products/65520/Intel-Core-i5- 3570K-Processor-6M-Cache-up-to-3_80-GHz
Ale ty tvé původní RAM dle SPD i pro těch 1600MHz vyžadují 1.65V, což intel CPU moc nemusí (při těch 1.65V můžou v krajním případě i odejít na věčnost).
Tím dotazem na frekvenci jsem ale nemyslel výpis z SPD, ale aktuální frekvenci a pokud možno i pracovní napětí, co máš teď nastaveno.

Já bych osobně těch 1.65V neriskoval a ty současné paměti někomu prodal. AMD CPU jsou proti zvýšenému napětí o něco odolnější než intel (i když ani pro ně to není optimální). Navíc jsi teď zjistil, jak se ti projevil zvýšený takt RAM na výkonu PC (tedy téměř neznatelně).

Prostě pořiď nějaké standardní (1.5V) DDR3 s nízkým chladičem od slušného výrobce a ty současné pošli dál.