Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VOLBA PC CASE

Chtěl bych si postavit nové PC a chci se zeptat jak mám volit počítačovou skříň.Chci do ní investovat maximálně 2000Kč za u cenu může být bez zdroje. A taky jaký mám volil zdroj.Poraďte mi prosím někdo. Díky

Skrin zalezi, jak moc ti jde o design, pokud ti to je fu(c)k, tak staci tahle :

product.jsp

Je to EuroCase ML5470 bílo/modrá - Middletower 350W.

Obcas na ne lidi nadavaj, ale to proto, ze si pletou skrin se zdrojem.:-D

Plech to ma pevnej a celkove to pusobi na tak levnu skrin docela robustne a pokud nemas moc komponent (bezne lidi maj zakladni desku, procesor, pamet, grafiku, jedno DVDdecko, dva disky), tak ma i slusny proudeni vzduchu, dobry je pridat dozadu nejakej vetracek, ja tam mam Artic Cooling s teplotnim cidlem a vubec ho neslysim.

Zdroj je samozrejme na vyhozeni nebo sehnat nekde bez zdroje.

Zdroj doporucuju :

product.jsp
Chieftec CFT-560-A12S 560W

product.jsp
Fortron Epsilon 600W

Pokud nebudes mit nejakou super namakanou grafiku, tak staci i tenhle :

product.jsp
Fortron FSP400-60THN-P 400W

A co se týče zdroje všeobecně... Čím výkonnější komponenty sestava obsahuje, tím výkonnější musí být i zdroj... Do kanceláře může být i 300 W (jednoduché moderní nenáročné "Office PC" - jednojádro, integrov. graf (nebo levná grafika s pasivem), 160 GB HDD ...

Při použití dvoujádra s výkonnější grafikou by měla být sestava osazena alespoň 400 W zdrojem, nebo lépe i silnějším...
Problém bývá často s levnými zdroji - např. Eurocase s udávaným výkonem 450 W může být mnohem horší, než 350 W zdroj např. Fortron, Tagan ...

Jde o to, že levnější zdroje mívají často nižší účinost - více se zahřívají - jsou následně i přes použitý 12 cm větrák hodně hlučné (z vlastní zkušenosti potvrzuji...). Mívají slabší 12 V větve (často i jen jednu) - což dnes může být hodně nepříjemné a problematické vzhledem k tomu, že u současných compů je z nich napájen procesor, grafická karta, opt. mecchaniky i pevné disky...

(Ohledně zdrojů fajn přehled Computeru 17/06)

Ty eurocase zdroje šli v poslední době docela do sebe. 450W má /štítkově/ 12v 25A což je poměrně slušné. Momentálně mám chiefteca 390W ale dokázal bych si představit že při jeho poruše bych si půjčil ten EC 450W. Momentálně ke skříním s 450W chodí i ten rozšiřující modul pro disky -prakticky je pro dva nebo dodělej doma.Jinak to docela prodáváme a moc se nekazí a když to odejde tak většinou samo. Jasně že co se týče účinnosti je slabší a účiník sem tomu změřil na takovým levným dig. elektroměru mezi 0,5 až 0,7.... Fotron a Chieftec co mám doma měli 0,95-1

V poslední době sem viděl docela dost /poměrně vzhledem k prodaným/ mrtvých fortronů stáří rok až dva 300-400W...

No záleží kolik máš například disků v počítači. Jestli normální počet čili jeden nebo dva a dvdpáličku taki vyhoví jakákoliv skříň. Potom vybírej podle vzhledu. Pokud chceš přetaktovávat procesor nebo grafiku zvol skříň s přídavnými větřákaky nejlíp vpředu i vzadu 12cm. Zdroj bych si vzal fortron 400-500w.

Supr skrin je tohle:
product.jsp

je to cely z tlustyho hliniku... Jako obrovskej pasivni chladic. Pro nas kutily pak, co na case
berem nejdriv rozbrus a primocarou pilu (mrizky od ventilatoru musej pryc, ale to u kazdeho case), je to neskutecna kisna za skvelej peniz. A hlavne, ten matros.... ZADNEJ SEBELEPSI PLECH SE HLINIKU NEVYROVNA...howgh

a na barevnost nedej, od toho pambu vymyslel barvy ve spreji...