Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém wifi

mám divný problém wifi. Oba notebooky jsou pořád na stejném místě.
Na jednom běží hostednetwork a druhý je k němu připojen. Na jednom je intel wifi 7260ac a na druhém 14e4:4359. Name: BCM43228 802.11a/b/g/n . oba notebooky mají nadprůměrně kvalitní wifi příjem (nezáleží jen na wifi kartě, ale asi i na umístění ve víku a meteriálu víka) Běží v 802.11n - 20MHz, 2x2 = 144Mbps

Problém je, že jednou je rychlost přenostu sskvělá" (4-7MBps),v uvozovkách, protože při příme viditelnosti je 10MBps, ale mezi notebooky je několik stěn. Zatímco při prohození obou rolí (hostednetwork AP vs klient) je wifi nepoužitelné, rychlost okolo 200kBps a výpadky každou minutu. OS: Win 7, Win 8.1

Kde může být problém?

Ale to mi moc dobře nevysvětluje tu rozdílnost kvality při prohození rolí...

A mj. jsem si všiml, že právě ta karta BCM má stabilnější spojení (při celkovém pozorování wifi funkcionality obecně kdekoliv)