Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace HDD s Win8 za nový HDD s Win8 na DVD

Omlouvám se předem možná trochu zmatený dotaz a nadpis.

Vlastním NB DELL inspiron 7720 s operačním systémem Win 8 a oddílem recovery pro obnovu. Odchází mi v notebooku HDD 1T, který je ještě v záruce a po telefonické domluvě s podporou DELL mi pošlou kurýrem nový HDD i s CD/DVD operačním systémem Win 8. HDD i s předem nainstalovaným systémem jako mám teď nezasílají ! Teď nevím co je pro mne lepší nebo spíše je jednoduší ? Zda na nově dodaný HDD nainstalovat dodané Win 8 a za stránek podpory, pak postupně doinstalovat potřebné ovladače. Nebo (nejsem si jist zda to jde) naklonovat stávající HDD a nově dodaný tak přenést systémový oddíl pro tovární obnovu disku a Win 8 naistalovat tímto způsobem. Díky

- ked sa prenesie (naklonuje) len recovery particia, tak to dokopy ziadna casova vyhra nieje okrem ovladacov, ktore uz su sucastou instalacie, dokopy k ziadnej casovej uspore nedojde
- ak sa naklonuje cely disk, cize nielen recovery particia, ale ale aj systemova particia + skryte particie, ktore su sucastou Windows, tak tam je casova uspora vyrazna

A když HDD naklonuji a přenesu na nový HDD, budou WIN 8 fungovat. Prý jsou občas vázány na určité části, nebo to platí jen WIN při instalaci z media ? Případně jaký free soft na klon té recovery particie.

Díky za Vaše odpovědi. Raději to budu řešit tou čistou a novou instalací. Udělám si pak jednotku pro obnovení přes Win 8, ale zaráží mě tam věta "jednotka musí mít kapacitu alespoň 16 GB a vše na ní bude odstraněno " Mám externí 500GB HDD kde mám své zálohy, takže mi tam vše co tam mám nekompromisně smaže ? Musím mít tedy něco sólo kam mám zálohovat ! Díky za osvětlení.

Az nainstaluji nove Win 8, tak bych si chel udělat bitovou kopii. Vzdy jsem mel NB s oddilem recovery. Ted nevim co je tedy lepsi ? Zda si udelat sve recovery, nebo proste az se neco stane udelat novou a cistou instalaci. Sam jsem to vyuzil za 5 let jen jednou. Pravidelne zalohuji a o nic jsem nikdy neprisel.