Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ntb-dá se vylepšit?

Ahoj, zajímala by mě jedna věc a tou je, zda je možné vylepšit ntb co se týče procesoru. Vím, že to není jako u stolního pc, kde se to dá vylepšit, ale zajímalo zda by to šlo.
Název ntb: Acer Aspire v5-573G
Parametry:
Procesor- i5-4210U 1,7 s turbem 2,7 (ale na ntb ukazuje že max 2,4)
Grafika- gtx850m s 4gb paměti
ram- 8gb
paměť-8gb ssd a 1000gb hybrid hdd
os-win 8,1 64 bit
baterie- 4-cell Li-polymer

Ten ntb je hodně tenký, ale bylo by možné do něj dát jiný procesora a šlo by do něj dát větší ssd?
Ten stávající proc není moc dobrý. :)
Případné hate typu měl sis koupit lepší ntb si nechte pro sebe, chtěl jsem se jenom zeptat. :)

Předem děkuji. :) Pokud to nepůjde stačí napsat. :)

Ten procesor sa ASI nebude dat vymenit.
Ale PAMAT (RAM), DISK mozes kludne vymenit.
------
Stavim sa ze tam mas len 5400 ot, disk tak to sa nediv ze ti to nejde bohvie ako! Vymen si ten disk za 240 alebo 480 GB SSD a uvidis rozdiel.
Nastav si v SPRAVA NAPAJANIA na VYSOKY VYKON a vtedy sa ti i procesor da do najvyssich taktov a uvidis ze co mas ten CPU tak je docela fajn !
------
Z toho tvojho notasu ziadnu nadupanu masinu ajtak nespravis tak ak nemas kam hadzat peniaze tak radsej pozvy frajerku/manzelku na veceru a potom ju poriadne pr*tiahni ;-) To sa ti oplati viac. Lebo ak by si kupil len nove CPU tak ta to bude stat tolko ako polovica tvojho Notebooku.

SSD Crucial nebo Samsung. Potom zalezi od financi, ktere do toho budes chtit investovat, cim drazsi, tim lepsi, ale kazdopadne se drz techto dvou znacek.

Jinak souhlas s human0id. Do tveho notasu bych vymenil pomaly disk za SSD a musi to slapat, pokud nemas nejakou hw zavadu. Samozrejme vzhledem k pouzite nevymenitelne GK z toho herni delo neudelas, ale i zahrat si by se na tom melo dat jit, pokud nepujde o nejakou celodenni parbu s ppokusem nastavovat vysoke detaily.

Za 25.000,- sezenes nejakeho pekneho Della, ale momentalne maji jen 15", vetsi 17" maji jen doprodej patlacich kusu z minuleho roku, ktere by uz letos nemeli vyrabet.

Nastavenie maximalneho vykonu je nezmysel. Neziskas v nicom vyssi vykon ako pri vyvazenom, zato sa to bude neustale prehrievat na maximum a zrat baterku na maximum, aj v situaciach ked to neni potrebne. Preto to robi len kreten.

P.S. a nepisem tu bezdovodne ale preto ze si napisal nezmysel a BFU ktori tomu nerozumeju a nahodou tomu nezmyslu uveria si budu nastavovat hovadiny ktorych jediny efekt su extremne nevyhody.

Ano i "NTB" ma pravo na svuj UPgrade (dle modelu):

• UPgrade RAM, jak velikost tak jeji rychlost.
• Vymena HDD z 5400Rpm za 7200, jeho velikost, SSD do druhého slotu.
• Dle modelu dall IPS displeje.
• Ctecka CD/DVD jde zamenit za Blu-ray
• Vymena WIFI/Bluetooth za rychlejsi, podpora 5Ghz etc.

Mysleno vseobecne, bez ohledu na vyse uvedeny Acer :-)

Je viz. zde: http://www.manualslib.com/manual/562842/Acer-Aspir e-V5-573g.html#manual
Ptám se, jaké paměti bych tam mohl dát. V tom manuálu není nic směrodatného...
Díval jsem se i zde, podle tohoto videa by zde měla jít vložit ještě jedna "osmička". Potřeboval bych poradit, zda tam dát dvě nové ramky nebo přidat ještě jednu stejnou. Kdybych tam dal nové ramky, šlo by tam dát s DDR4?

... ak to je furt ten samy ntb http://ark.intel.com/de/products/81016/Intel-Core- i5-4210U-Processor-3M-Cache-up-to-2_70-GHz maximum RAM je 16GB, ale to pojde asi len s nejakymi dual rank modulmi 2x8chipovymi alebo tak, 2x8GB. Nieco take https://www.amazon.de/Arbeitsspeicher-8GB-Acer-Asp ire-V5-573G/dp/B00ZJB8B7E ale negarantujem ze to pojde.
Navysenie vykonu je otazne, hlavne tam mas relativne slaby CPU, ci ti v niecom pomoze ram o tom trochu pochybujem. Mas tu RAM pri tej narocnej akcii momentalne na 100% zaplnenu alebo co?

Raději do toho nic nekupuj já si myslím že je docela i novej.Muj asus s i5 3210m,gt635m,16gb ram a wd blue 1tb 7200rpm maká dobře a je už 4 roky starej.Za to se dá ten cpu upgradnout na i7 3632qm což je už něco.Mě to vystačí na GTA 5,War thunder,battle field hardline vše na max s 40fps.

PS: MM často každého uráží a ze mě taky udělal už mnohokrát blázna ale občas dobře poradí. :-)

Nic? No, rád bych, aby byl svižnější a to ssd do něj nějaké dám, jen nevím jaké (značky mi sice poradili, ale žádný určitý model). Chtěl bych z něj dostat maximum a ta ram a ssd se určitě bude hodit.
Maximální cena na ssd a paměti by byla tak 10 000 Kč.
Hry mi to taky rozjede (při zkoušení GTA 5 na ultra při 1920:1080 rozjel na přibližně 56 fps).
PS: U MM jsem si toho již všiml (ovšem zatím mi moc dobře neporadil). :-)

A na aky ucel to pouzivas co tam chces vylepsovat a preco?
Na notebooku spravidla maximalne tak mozes vymenit hdd za ssd a pridat ram, to je cele co mozes vylepsovat. Plati pre vsetky, sony aj nesony. U niektorych ntb sa da vynimocne vymenit grafika alebo cpu, ale kompatibilne nezozenies, to sa normalne nepredava, takze na to rovno zabudni.