Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktualizovat či ne Win7?

Zdravim,

Párkrát jsem tady zaznamenal hlavně v komentářích od Ledniho brtnika že aktualizovat Win 7 je blbost a jenom to zaneřádí system.Já na jednom PC aktualizuju na druhém ne a nepostřehl jsem nějaký zásadní rozdíl v chování OS.

Dříve za doby XP jsem měl tak nějak vštěpeno že jsou aktualizace bordel a kromě SP balíků jsem nikdy neaktualizoval a asi za desetiletí jsem nezaregistroval závažnější problém.

Dohledával jsem na netu jestli tedy jo nebo ne a je to tak 60/40 ve prospěch aktualizací.

Jak to vidíte tady?

PS:Píšu to poněvadž jsem již párkrát po aktualizaci problém zaregistroval.

Já si vybírám, mám jich tam 108. Místa mám sice dost, ale aktualizacím ho neobětuju.
Dá se nějak zjistit objem dat těch aktualizací v PC? Aby to nebylo nakonec mastnější, než vlastní OS...
V Ovládacích panelech tuhle položku raději vynechali (nezobrazí se nic, ani po navolení Velikost).
Nějaký skript na Windows 7 jsem nenašel.

Aktualizovat, ale rucne a predevsim ne hned po vydani aktualizaci, vzdycky chvili pockat. Ja uz mel tento rok hloupou aktualizaci hned po vydani updatu dvakrat problem, MS vzdy vadne aktualizace stahl a zverejnil nejake fixit, takze to slo opravit, ale proc si pridelavat problemy, kdyz staci pockat 14 dni.

Edit: Minuly rok, jeste mi 2015 nenaskocilo. :-)

No ale moje moznost, aktualizovat tak 14 dni po vydani aktualizaci, tam nebyla, tak jsem zvolil jak kdy, ale to taky neni pravda, ja aktualizuju pravidelne jenom pozdeji, po zkusenostech s rozdrbanym systemem po nepodarene aktualizaci, kterou musel Microsoft opravovat.

já celou dobu psal o xp. aktualizace win7 zatím neřeším, nevím proč mě do toho tahá.

xp:
loni po updatu bezcenných nekritických záplat (bo špatné nastavení wsusu) u 3 pc z cca 150 přestaly fungovat některé aplikace, nejspíš související s komunikací s hw. neřešili jsme, rovnou se obnovil stav ze zálohy a aktualizace se stoply.

letos po pár desítkách updatů sp2 na sp3:
- 1x se projevila chyba ram modulu, po odebrání ok.
- 1 pc s integrovaným scsi řadičem nerozchodil update z sp2, zbytečný řadič stačilo zakázat.
to se dalo čekat.
po následné instalaci pouze kritických záplat k sp3 na cca 200pc se žádný konflikt po těchto kritických aktualizacích neprojevil.

v kanclu používáme mui verze windows, pravidelně korporátně aktualizované. tam už považuju za úplně normální, že po nějakých aktualizacích něco zdechne a za pár měsíců to s jinou opravou zase začne fungovat.
(ale mui a korporátní instalačky jsou extrém, proti tomu jsou domácí instalatéři jen neškodní ladiči pijan)