Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr ntb "i5 4210H" vs "i7 4700MQ"

čau lidi, potřeboval bych poradit s výběrem notebooku dotaz se týká hlavně výše zmíněných procesorů i5 4210H a i7 4700MQ.

Notebook používám zejména na web design (Photoshop CS6, Dreamweaver CS6) a hraní World of Warcraft (často běží tyto aplikace současně ještě s google chromem.

Otázka tedy zní jestli i5 4210H tyhle aplikace zvládne. Nebo musím sáhnout po i7 4700.

Samozřejmě vybírám ntb s minimální ramkou 8GB, grafikou 2GB, rozlišením Full HD, max tloušťkou 3cm a jelikož pracuji dlouho do noci s podsvětlenou klávesnicí a investicí 25tis Kč.

Díky za rady a odpovědi !

Za tu sumu a henten i7 procesor nooo tu mas zopar mojich navrhov:
i5=
Lenovo: http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y50-70-black-d21 70943.htm
Asus: http://www.alza.cz/asus-g551jk-cn101h-d2219361.htm
i7=
MSI: msi-ge70-2oe-212cz-d521745.htm - ale je pouzity !
----
Uprimne ja by som bral ten MSI s i7, i ked je pouzity ale mas vstko co na pracu tvoju potrebujes a aj rychly disk s velkou kapacitou a dostatocnou grafikou na hry.
mozno na czc.cz budu mat lacnejsi, neviem nepozeral som

Díky za tipy.

Lenovo: http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y50-70-black-d21 70943.htm
Velký plus za 4GB Grafiku a luxusní design, a výšku 21mm
Ale dost mě děsí 4GB ramka, úplně nevím jestli je dostačující...

Asus: http://www.alza.cz/asus-g551jk-cn101h-d2219361.htm
Velký plus za HDD 1TB a 7200 RPM, tohle je asi favorit protože:

MSI: msi-ge70-2oe-212cz-d521745.htm
Opět Plus za HDD ale...
je použitý, moc velký a tlustý, záruka 12měsíců. Zapomněl jsem zmínit, že notebook beru mezi lidi...

Stále zbývá otázka jestli je i5 dostačující...

Zapomněl jsem zmínit, že notebook beru mezi lidi...

• Na frajereni si zbal zenskou. Nechapu, proc potrebujes mezi lidima pracovat s Photoshop?

(Photoshop CS6, Dreamweaver CS6) a hraní World of Warcraft

• Coz nam dela ze je ti 16-17 LET?, jestli je ten NTB sirsi, je proto, ze ma lepsi, vissi zebra chlazeni.

Jestli nejde jen o "FRAJERENI" a predvadeni mezi lidmi, tak klidne zakup na misto "ASUS ROG G551JK" = > "ASUS R510JK", je to uplne to same v jiném obalu jenom zaplatis méne....

Stále zbývá otázka jestli je i5 dostaču

• ANO

• Me o tom mluv, s tou mojou, pres tyden delam ze ju neslysim nebo nemam cas a z baraku s nou vyjdu jen o svatcich, nebo vseobecne kdyz jsou obchody zavrené.
(hlavne ted, perioda slev a nakupu vseho hlavne k nicemu)

Ono to bude nak casove : nejdriv : "At je pekna", po par letech: "aspon hodna", momentalne: "hlavne skromna" :-D

Znám to. Cérky jsou velmi zvláštní živočišný druh (s chlapem kompatibilní pouze hardwarově).

edit na edit: Nechcu se nějak kasat, ale děvčat jsem za svého života poznal docela dost. Všecky byly stejné. Býval jsem brachu dosti pohledný muž, lepily se na mne jak vosy na med :-).

Bohužel s tím pentiem 3 nemůžu souhlasit, protože to stačí tak akorát na zapnutí programu. Když dělám plakáty ve velkém rozlišení, nároky jsou daleko vyšší.

O výkonu grafiky toho moc nevím, tak se omlouvám :D

A nároky na hru jsou:
Recommended Specifications

PC/Mac:
4 GB RAM
Multi-button mouse with scroll wheel

PC:
Windows 7/Windows 8 64-bit (latest Service Pack)
Intel Core i5 2400 or AMD FX-4100 or better
NVIDIA GeForce GTX 470, ATI Radeon HD 5870 or better

ale podle mě to na nejvyšší detaily nestačí...

Na to aby si zistil vykon grafiky v roznych hrach si das do google modelove cislo grafiky a k tomu slovo benchmark (u modeloveho cisla nezabudnut na pismeno M ak je to notebook, ptz notebookove su nasobne slabsie jak desktop so stejnym cislom) Typicky prvy-druhy najdeny odkaz je nejaky notebookcheck web apod a tam mas FPS v roznych hrach s danou grafikou.
U CPU to neni tak jednoznacne, bud brzdi alebo nebrzdi, silne zavisi od konkretnej hry a aj konkretnej sceny v hre (pocet fyzikalnych javov pocitanych v danom momente apod)
Ked sa bojis kupi si i7, je to 4jadro oproti i5 je dvojjadro.
Na photoshop staci podla mna akykolvek iNeco, tam v principe neni co pocitat.
Ked robis s obrazom tak si skor hladaj modely s nedementnym displayom, resp. vsetky notebookove displaye su IMHO nepouzitelne (farby jak cez servitku), ale ty vies.