Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tiskárna okolo 3.000 +/- 500 Kč

Zdravím, hledám novou multifunkční tiskárnu s wifi připojením a nemohu se nějak rozhodnout. Současně mám 3 adepty:

1. Canon PIXMA MG6650 - http://www.czc.cz/canon-pixma-mg6650/158589/produk t

PRO:
- kvalitní tisk
- kvalitní skener
- automatický duplex
PROTI:
- poněkud dražší tonery při nižší výtěžnosti
- četl jsem, že bez přítomnosti všech tonerů není schopná vytisknout dokument ve stupních šedi (tedy bez použití barevných tonerů)
- dále jsem se dočetl, že po téměř každém tisku čistí hlavice a tím spotřebovává inkoust a je při tisknu hlučná (nevím jak)

2. Brother DCP-J105 - produkt

PRO:
- velmi nízké náklady na tisk
- velké zásobníky na inkoust
PROTI:
- vzhledem k velkým zásobníkům bude asi potřeba tisknout častěji, kvůli zasychání (nejsem si jistý, jestli je to stále problém současných tiskáren)
- velmi nízká kvalita skeneru (při skenování šedivých ploch vzniká duhovaný obraz)

3. Samsung SL-M2070W - http://www.czc.cz/samsung-sl-m2070w/138648/produkt

PRO:
- laser
- kvalitní tisk
- inkoust nezaschne, tudíž je vhodná pro občasný tisk
PROTI:
- drahý toner
- výtěžnost toneru je deklarovaná na 1000 stran, tudíž i dražší tisk
- pouze černobílá

Ještě snad doplním, že jsem student, tisknu dle potřeby ale ne denně a když už tisknu, tak bych chtěl tisknou kvalitně za co nejnižší cenu. Čas od času taky použiju skener/kopírku. Potřeboval bych tedy radu a názor někoho v podobné situaci, aby mi mohl nějakou tiskárnu doporučit, klidně i jinou, než tyto, ale s funkcema zmíněnýma výše.

Děkuji
vrga

Já bych ještě dal ke zvážení toto (i když je to nad tvůj cenový limit) - ještě nižší náklady na tisk, než ten Brother:
http://www.czc.cz/epson-l355-tankovy-system/121468 /produkt
S tiskárnou dostaneš i velkou zásobu inkoustů, zatímco u jiných bývají tzv. startovací cartridge, které tě za chvíli donutí koupit náhradní.

Pokud by ti stačil černobílý tisk, tak pak existuje i v této variantě:
http://www.czc.cz/epson-m200-tankovy-system/121464 /produkt
Ta sice nemá WiFi, ale když ji připojíš LAN kabelem do WiFi routeru, tak můžeš přes WiFi bez problémů tisknout. Já toto dokonce preferuji, neboť je to spolehlivější než přímé WiFi připojení. Epson dělá i variantu M205 s WiFi, ale ta se u nás zřejmě neprodává.

Před týdnem jsem také řešil nákup multifunkce, protože mi odešel po dvou rocích a osmi měsících canon mp640 (dnes je všechno spotřební zboží). Z ničehož nic na mě skočila chyba B200 a nešlo vůbec nic. Když do Google napíšete canon B200 a dva dny čistíte tiskovou hlavu a resetujete nastavení dle všech popsaných návodů (a to byli v tiskárně vždy jen originál drahé barvy) zachoval jsem se podle ihned prvního návodu na YouTube. Skončila v popelnici protože na recyklaci do sběrného dvora si tato značka nezaslouží.
Canon opravdu pořád po zapnutí jen čistí hlavy inkoust ubývá a pořád se dlouho čeká na tisk, už nikdy více.
Nakonec jsem šel do co nejlevnější multifunkce od epsonu a jelikož jedna z podmínek byl síťový tisk po kabelu (ale má i wifi) a pořídil http://www.czc.cz/epson-workforce-wf-3620dwf/15330 1/produkt
Má to i fax, ale ten nevyužiju.
Možná jsem si měl trochu připlatit a koupit od epsonu ten tankový plnící systém barev, ale jelikož se berou levné multifunkce jako spotřebák nechci po dvou letech zase plakat nad nefunkční drahou tiskárnou.
Zatím (týden) funguje dobře, no uvidím jak to bude se spotřebou barev.

Tak jsem koukal na vaše návrhy. V první řadě díky za reakce. Zmíněná tiskárna s tankovým zásobníkem už je přeci jen mé cenové limity a v uživatelských recenzích jsem se dočetl, že tisk není zase až tak kvalitní. Navíc nebude hlavice zasychat, když nebudu tisknout pravidelně?

A pak ta řada WokrForce. Tiskárna se zdá býti kvalitní, včetně tisku, pořizovací cena je taky v rámci mých možností, ale pak ta cena za tonery... Dát přes 600 jen za jednu barvu mi příjde opravdu hodně a po vyměnění celkové sady zaplatím tiskárnu skoro celou znovu.

Takže díky za tipy, ale hledám dál.

Je neúnosné dať za 10ml kazetu 600kč alebo 20Euro.To si môžu dovoliť Nemci ,Holandania,Belgičania a pod.To je pre nich ako pre nás balíček cukríkov.
Jedine v tom prípade by som takú tlačiareň kúpil ,že by som kúpil plniace kazety s auto-čipom
vyskúšal by som samostatné atramenty od rôznych výrobcov a ten ktorý by bol z nich najkvalitnejší,najlepší by som používal.Tak som to urobil s HP tlačiarňou.Fungujem takto asi 5 rokov.Samozrejme to skúšanie vyžaduje určitú skúsenosť.Aby nedošlo k zaschnutiu - poškodeniu centrálnej tlačovej hlavy.Ale ide to.

Nakonec pořízena tiskárna Brother DCP-J105. Tisk je kvalitní, tonery velmi levné (XL balení za 200,-). Skener skenuje v pohodě při nastavení vysoké kvality, takže jsem celkově velmi spokojený. A tiskárna se sama každý týden čistí, takže ani hlavice nezasychá :-)