Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční větrák na gk

Dobrý den, mám problém se svou grafickou kartou amd radeon hd7970 sapphire vapor-x ghz edition, přestal se mi na ní otáčet větráček zatím co pravý běží bez problému i na 60% tak levý furt stojí, když ještě zvýším otáčky větráku (pomocí programu speedfan) na 80% tak se levý teprve s těží rozběhne když zas snížím otáčky na 50% tak se levý zas úplně zastaví. Ve hrách se ani neroztočí. Jinak vypadá že je v pořádku je normálně schopnej se točit na maximální otáčky a jde i zlehka otáčet. Do teď jsem neměl problém, jen při vyšších otáčkách vibroval. Takže závěr, větráček se točí ale roztáčí se až když je například ve speedfanu nastaveno 80% otáček napadlo mě jestli nějak neodešla automatická regulace toho samotného větráku po případě nějak napájení. Prosím poraďte co by to tak mohlo být, chystám se jít na reklamaci takže budu velmi rád za každou odpověď co mi sem napíšete, předem děkuji s pozdravem marty.
Upravena velikost písmen. (karel)

:)) ve windowsu je teplota normalní cca 35-40stupňů a jak jsem již psal tak hry jsem radši nezkoušel... když hraju hodně náročné hry tak otáčky obou větráků jsou skoro na max myslim že by s jedním určitě nevystačil jak si psal výše, proto se tam dávaj dva ;-) (že jeden nestačí)

WIKAN, jelikož se větrák ztuha roztočí už při 60-80% tak by se karta určitě nepřehřívala jelikož otáčky 60-80% jsou při náročných hrách normální, takže větrák by běžel a tím pádem by se nic nepřehřálo. nevím jak jinak to už napsat kdyžtak se jěště zeptejte...

teploty pravidelně neměřím, ale co si pamatuju tak většinou při hraní byli kolem 60 možná že i 80 stupňů +/- s obouma větrákama. s jedním jsem neměřil, jelikož se taky roztočil když už otáčky běžely na těch 60-80% takže chladil stejně jak kdyby nebyl rozbitý úplně stojí jen ve windowsu nebo při málo náročných hrách a to jsou teploty cca 45-55, ale teploty jen tipuju normal ve windowsu jsou teploty 33 a max 38 podle jaká je pokojová teplota (za dobu co tu kartu mam jsem nezaznamenal vyšší či menší) . víc ti zatím k teplotám nenapíšu jelikož kartu ani u sebe teď nemám. ale to že budeš vědět teploty mi větrák neroztočí... a tato karta opravdu nemá funkci postupného zapínání jak psal albru123 stačí tak nebo chete ještě něco připsat ??? :-|

ne u téhle karty určitě ne (mam jí rok a půl ještě abych si takové funkce nevšiml) oba větráky běžely vždy synchronizovaně. po "rozbití" větráku když ho donutim se už roztočit na max, tak větrák vibruje a divně "kvičí" můžou to být i ložiska jelikož předtim větráček na velkých otáčkách také vibroval tak je možné že vibrace oddělaly ty ložiska. dneska jsem GK nesl na reklamaci až bude zpět napíšu Vám čím to bylo pokud mi ze servisu napíšou podrobnou zprávu.

Bohůžel karta se mi ještě nevrátila, ale na YouTube jsem našel tohle video kde je úplňě ten samý problém jak u mě ... watch ... celkem by mě zajímalo kdy kartu dostanu zpět, nevíte náhodou jak je to s reklamací když můj typ karty se už nevyrábí a tím pádem by neměly být ani náhradní díly ? nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti ? popřípadě zkušenosti se stejným problémem ?