Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sata porty

Nazdar na základnej doske mám 2 GSATA2 porty a 6 SATA2 porty aký je medzi nimi rozdiel a do ktorých je lepšie zapojiť HDD zo systémom.Dík
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Ani nenapises typ zakladni desky, hlavne ze mas dotaz!

Pravdepodobne tech 6 SATA budou v ramci cipsetu zakladni desky, kazda deska se stejnym cipsetem je ma a ty 2 SATA navic tam dodal vyrobce desky navic, takze je ovlada vlastni dodanej cip a ovladac, ktere tam dodal vyrobce desky. Asi to bude jedno, ale davam obvykle system na jeden z tech zakladnich SATA portu, teda prvni z tech sesti.

Chipset:

6 x SATA 3Gb/s connectors (SATA2_0, SATA2_1, SATA2_2, SATA2_3, SATA2_4, SATA2_5) supporting up to 6 SATA 3Gb/s devices

GIGABYTE SATA2 chip:

1 x IDE connector supporting ATA-133/100/66/33 and up to 2 IDE devices
2 x SATA 3Gb/s connectors (GSATA2_0, GSATA2_1) supporting up to 2 SATA 3Gb/s devices
Support for SATA RAID 0, RAID 1, and JBOD

Pokud v BIOSu umoznuje bootovat i z tech dvou navic, tak muzes dat system na jakykoli, ze by to bylo pomalejsi, nemyslim si, ze by se to dalo poznat. Ale jak pisu, ja to davam na jeden z tech sesti v zakladu.