Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Opotřebení baterie v notasu

Pánové dnes jsem zapnul Aidu a ukazuje opotřebení baterie 32%. Plná kapacita má být 5200mAh (56Wh) a přito Aida ukazuje jenom 37Wh. Notas je Asus X53TA SX 156. Baterka je od Asus.
Tady od Avacomu nová http://www.avacom.cz/modely/notebooky/asus/x53-ser ies/x53ta

Jinak mám tomu věřit? Je fakt, že baterka je puvodní cca 1,5 roku stará. A notas nevydrží moc dlouho na ní jet. Puvodně 4-5 hodin ted cca 3. Je mě jasné, že není redy.

No zatím to řešit nebudu, ale zároven se ptám čistě obecně jak je na tom kvalita baterek Avacom? S tím nemám žádnou zkušenost. Na Google jsem v minulosti hledal, ale někdo vychvaluje, někdo pomlouvá tak nevím. Tak jsem četl, že Avacon dává do paku Japonské články prý od Sanya. Nmm tak to pudu do nej.

Nějak mi uniká pointa tvé reakce. Tak snad pokud je někdo šikovný, což tazatel zaručeně je, soudě podle toho jak se chová, tak si ty samostatný články určitě vymění a nemusí kupovat celou novou baterii. Navíc pokud vymění jen články, nebude mít starosti s tím, jestli "nová" baterie bude kompatibilní a počítač ji bez problému vezme.
Toto už jsem dělal nespočet-krát. Většinou jsou v baterii klasické Li-ionky s rozměry 18650.

Jak si vymeni clanky ked to tam je zvycajne navarene na seba plieskami a miesta takmer ziadne, pliesky oddelene nejakymi cinskymi papierikmi ze ked sa papierik trosku natrhne tak skrat a to exploduje a zacne horet asi :) Ja by som do toho nesral, kupit novu baterku, vyjde to mozno na stejno. Ale kazdy nech si bastli co chce, ked sa citi byt zodpovedny za bezpecnost vysledku (aby potom nemal kyselinu na ksichte alebo dieru v hlave az to drbne :)

Ty se fakt dement! To mám kvuli tobě to rozdělat, nebo co?! Jedinej šašek seš ty. Kolik asi stojí jeden článek o kapacitě 5200mAh 3.6V?

https://www.google.cz/search?q=5200mAh+3.6V&ie=utf -8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=pd9dVfKgL4bgyQPW_oCYDQ#q= 5200+mAh+3.6V&spell=1

Edit druhá věc je to, že výrobce baterek kupuje ve velkém a bez DPH, proto to má logicky levnější.

Tady je ČINAN http://www.batterysupports.com/36v-37v-2-18650-520 0mah-2p-lithium-ion-liion-battery-pack-p-44.html

Jak jsi prosím tě přišel na ty čísla, který ani nevíš co znamenají ?
V baterii je 6 článků, články jsou zapojený sério-paralelně, tj. jsou tam dvě sériové kombinace po třech kusech a ty jsou následně paralelně. Tudíž jednotlivé články mají parametry 3,6V 2600mAh a i v česku stojí okolo 130,-Kč a to jsem nekoukal k číňanům, navíc je to taky tebou opěvovaný Samsung.
Takže než mě tu přestaň nazývat dementem a nauč se počítat, šašku.