Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mam vodni chlazeni ale pc hlasi zapojte vetrak a vypne se

ahojte,

dal jsem si do pc vodni chlazeni (mam jen pentium 4- duo core 3.2ghz ale deska je lga 775 takze tam jde namontovat a ja to chtel zkusit wocogou s tim vodnim chlazenim :D )
a stary vetrak mel 4 piny....a hucel na plne obratky jak kolegovi co zalozil todle tema....

jenze kdyz ten vetrak odpojim tak mi nenacte win, ze mam zkontrolovat vetrak a pc se vzpne..v biosu se mi bohuzel nepodarilo dohledat neco rozumneho k vypnuti kontroly vetraku nebo tak (je tam FAN failure check a smart fan function jsem z enabled dal na disabled ale zadna zmena pod temito dvema polozkami vidm teplotu cpu a otacky ventilatoru ale nemuzu tu nic nastavit...)

samozrejme nechci mit ten origo ventik ktery toci vykon jak fichtl co jede do kopce...a kdyz misto origo 4 pinu tam pripojim jiny ale 3 pinovy , externe regulovatelny vetrak tak to taky nepomuze...

jedine kdy mi to jede je s origo vetrakem na full otacky...teplota cpu je kolem 45-50`C s vodnim chlazenim (ale myslim ze i tak je to dost, ale furt min jak s ventilatorem...) samozrejme teplovodni pastu jsem na cpu dal, poradne chlazeni utahl, a syste jsem pred pouzitim odvzdusnil...

dekuji za namety, jak tu debilni kontrolu ze tam neni vetrak obejit...diky moc...

je třeba to vypnout v BIOSu. To myslím stačí jako rada na takto obecně položený dotaz. Až příště budeš zase něco chtít, klidně se zeptej, a dokonce můžeš beztrestně napsat co to je za desku, třeba ti někdo poradí přesné místo v BIOSu, kde to jde vypnout...

pc je oznaceno jako hp compaq dx2200 MT (dle biosu)

a samozrejme v biosu co jsem nasel tykajici se vetraku cpu jako tohle (sekce pc health status):
-system fan fail check
-smart fn function
jsem zakazal ale nepomohlo
dale uz jsou jen modre popsane teploty cpu a case
napeti
otacky ventilatoru
a samozrejme na ne nemuzu najet a neco delat.....pc funguje jen s pripojenym vetrakem cpu....ikdyz...se obcas zasekne nacitani win nebo se mi win spusti ale za chvilku se sam vypne...

proste je to kram no...ale vda nikde netece, je to odvzdusnene a cerpadlo funguje....

kdyztak premyslim, staci mi koupit solidni desku (chci tam aspon jendo usb 3.0 a min 4 sata porty)a procesor...zbytek mam...cena tak do 200e ?? rozumny zaklad na hry...

diky mmoc za tipy

pardon...jeste doplnim, ze samosrejme kdyz do pinu na desce napojim ventik z origo cpu chladice tak to jede...ale duvod te zkousky vodnika je prave hukot vetraku jak pri vzletu boeingu....to same i kdyz je vodnik na cpu a jen napojim vetracek....proste huci jak o zivot....teplota cpu s vodnikem je 40-50 C (s ventikem to bylo vic tak 60-70 C)