Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc sestava - M-Pol

Dobrý den, prosím o návrh sestavy PC. Nemá cenu, abych se pokoušel sám něco sesmolit, když zde mohu oslovit, požádat Ty, co danému problému rozumějí. Doposud využívám tuto sestavu včetně monitoru (myslím, že upgrade
nemá velký smysl, případně mě opravte, či můžete navrhnout alternativu vylepšení):

CPU INTEL Core 2 Duo E7200 2,53GHz (3MB/1066) BOX LGA7751
COL CHLADIČ CPU INTEL Arctic-Cool. FREEZER 7 PRO (soc.775)
MB ASUS P5Q - Intel P45, 775, DDR2, PCI-Ex, GLAN, SATA, 1394, ATX1 2
GK ASUS ATI EAH4850 , 512MB DDR3, 256-bit, HDTV, PCIe1
DIMM DDR2 4096MB 800 DC KIT (2x2048) TRANSCEND CL51
HD SAMSUNG F1 500GB SATAII/300 16MB 7200
DVD RW LG Black GH20LS15 ±R/±RW/RAM/DL/LS,Bulk,SATA1
Case CoolerMaster Elite 331,ATX,black
ZDROJ FSP400-PNF (FORTRON) 12FAN 400W ATX
CARD READER AC-108 All in1 BLACK (3,5˝) USB
monitor LCD Flatron L1942T

1. cenová relace: a)bez monitoru 20 000,-Kč
b)s monitorem 25 000,-Kč
2. využití převážně na práci s videem (grabování, střih), úprava fotek (ZonerPhotoStudio, příp.
Photoshop)hry by PC také mělo zvládat, plus běžné práce ....
3. OS použiji vlastní W7x64
4. Sestavení a zakoupení na CZC.CZ (mám již zkušenost)
5. S monitorem jsem na vážkách. Bylo by zřejmě moudřejší přistoupit k jeho výměně, proto také volím dva
finanční limity. Prosím, ale, o přednesení argumentů proč.(možná Vám budu připadat jako idiot, ale vězte,
že se denně v této poradně učím a někdy jsou argumenty diskutujících značně protichůdné).
6. Prosím o zakomponování čtečky karet.

Děkuji Vám všem, především pevně věřím v pomoc M-Pola, nebylo by to poprvé, s jeho sestavami je velká spokojenost.

M-Pol -->
Nechci ti do toho nějak kecat, a už vůbec nechci spochybňovat tvoje znalosti v sestavách PC, ale nebyl by lepší SSD disk místo toho druhého WD 250GB ? Cenově je to tak srovnatelný a SSD bude ještě o něco rychlejší, teda pokud tam není nějaká jiná překážka nutná pro výběh právě tohoto disku a zanedbání SSD. Zajímá mě to jen ze zvědavosti

Nepočítaje <server> Velociraptor bych dnes asi do PC domácí sestavy nepouzil, pres jeho uspokojivy vykon, by mē určitē odpuzoval hluk a teploty které dokáze podat :) Ty SSD jsou na tom prece jen líp jak na jejich začatcích.......

(to záleží na preferencích každého soudruha zvlášť), to je 'fakt' nema cenu do nekoho neco rvat nasilu.