Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno smartfon

ahoj

chcel by som vás poprosiť o radu ohladom mobilného telefónu keďže poriadne sám neviem čo chcem.

Zatial používam starú nokiu E52 pred tým som mal dotikový smartfon ktory vydržal cca 2 týyždne (utopil sa)ešte pred tým som vlastnel dve nokie, jedna E51 na dalšiu si nespomeniem a tiež sony ericsson.

Tým chcem povedať že zo smartfónmi velke skusenosti nemám a tiež aj to že moja terajšia E52 je už starý mobil ktory doslužel.

moja predstava je dotikový, nie moc velký, nekazový a aspom trochu odolný,
fotit s tým moc nebudem (nato mam osobitne foták ) hranie hier tiež nie
a uprednostnujem značky nokiu a sony a to je asi všetko cana okolo 80€ max asi 170€

predom ďakujem za rady a po prípadne doplnenie stači napísať keďže neviem či som napísal všetko potrebné

Pro začátek by ti mohla stačit Nokia Lumia 520. Osobně ji mám taky jako svůj první "chytrý" telefon, velikost 4" mi naprosto vyhovuje, větší nechci. Pokud nepotřebuješ dobrý foťák, tak není co řešit. windows Phone 8, potažmo dnes již 8.1 je bezproblémový, rychlý, navigace zdarma, konkrétně mapy pro ČR a SR, navigaci lze použít i v offlinu. Co mě neoslňuje je výdrž baterie, 1 až 3 dny maximálně.

Nokia uz mobily nevyrabi, prodala to Microsoftu a ten prave prejmenovava sve produkty, takze jeste nejakou dobu znacku Nokia koupis, ale pomalu je s tim konec. Sony v ne top edici ti v zadnem pripade nedoporucuji, pises, ze bys rad nekazovy, no u Sony ja docela velka sance, ze to na poprve nedas.

Jestli moc nemas velky naroky, tak co treba Samsung Galaxy Trend Plus. Kdyz zavitas do historie teto poradny, tak onehda jsem tu daval tipy na levnejsi smartphony:

http://pc.poradna.net/q/view/1343911-mobil-android -nebo-wp?page=r1344365#r1344365

tak pokiaľ by to boli závady ktoré sa vyskytnú ešte v záruke moc by to nevadilo, čoho sa obávam sú problémy ktoré sa začnú objavovať až po tých dvoch rokoch

naposledy keď som kupoval smartfon tiež som sa na záver rozhodoval u samsungu a sony takže skúsim pozrieť ešte tie samsungi

Tak nakoniec som doniesol domou xperiu E3. Čo ma zaújma ako je to s nabíjanim, viem že baterka sa už neformatuje no podla slov predavača treba ten mobil prvý krát nechať na nabíjačke 8 hod. a hlavne sa ho už potom nesnažiť vybiť úplne na nulu.

Takže naozaj ho nechať na nabíjačke tak dlho ? Môžem ho počas prvého nabíjania zapnúť a normal používať ?

predom v daka za rady