Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tiskárna do 3000

Zdravím,
neporadil by mi někdo s výběrem tiskárny?
Nároky : levný tisk, slušná kvalita výtisku ,wifi,oboustranný tisk.
Cena max. 3000 nebo mírně nad.¨
Předem díky.
Změna kategorie, původně: Multimedia (Kurt)

Kolega nabízí inkoust, protože tazatel chtěl rychlý a levný tisk. A že je to hluboká minulost? Právě naopak.
Tazatel požadoval oboustranný tisk, to ten Samsung neumí, viď?

Jak souvisí tisk z mobilu a tabletu s tím, že tiskárna podporuje WiFi?
Síťová tiskárna je připojena jako jakékoliv jiné zařízení v síti kabelem k routeru nebo switchi a tisk z mobilu nebo tabletu probíhá přes Google Cloud Print (vlastně i mimo síť) bez nutnosti instalovat nějaké aplikace od výrobce tiskárny. A o tisku z notebooku vůbec nemluvím, to předpokládám, že ti jen tak uletělo...

Nehledě na to, že tisknout velké dokumenty přes WiFi je utrpení.

Jen pro srovnání (originální náplně):
náplň pro Samsung: 1500+ Kč pro 1800 stran
náplň pro WorkForce: 1100+ Kč pro 3400 stran

Jen pro info, originální inkoust se nerozpíjí, klidně jej můžeš po vytisknutí opláchnout vodou. Pokud máš zájem, kdysi jsem tu o tom psal, když jsem tiskárnu testoval.
A pokud bys nechtěl originální toner, tak samozřejmě i kompatibilní existují, zhruba od 100Kč.

Nemlžit,s tím inkoustem,že je žhavá současnost a laser minulost jste vzal kde? Laserový toner mu vydrží i x let,kdežto s inkoustem bude mít trable. Jen prosím nenavrhovat lidovou tvořivost že se to dá plnit. Tolik vlastností co ten Samsung má,tak nechte na tazateli zda ocení ostatní funkce,které vy nedoporučujete. Proč,to nechápu. Zejména WI-FI tisk neuznáváte ?

wifi tisk je samozřejmě nesmysl. Tiskárna má být připojena ethernetem, protože pak tisk probíhá řádově rychleji a hlavně se dá wifi normálně používat. Většina tiskáren je dnes GDI, takže jejich tiskové úlohy jsou velké na přenos (běžně stovky MB až jednotky GB). Přenos po wifi - tj. paket přenést do AP, z něj zase do tiskárny, zátěž tohoto kolizního média ještě zdvojnásobí a spolehlivě to zahltí i plnotučné Nko.

Co se týká zrovna Workforce, tak je to byznys třída tiskáren pro velkoobjemový tisk a malé lasery se na ni naprosto nechytají.

Laser má dnes smysl u velmi sporadického černobílého tisku (max. 1-2 stránky týdně), jinak se vyplatí velkoobjemové inkousty s velkými zásobníky typu právě Workforce.

Epson WorkForce domam mám. Tiskne se na ní občas a tonery nevysychají. Některé - barevné už jsou tam řadu měsíců.
Kromě toho, inkoust nepotřebuje žádné žhavení pece před tiskem, a má řádově menší spotřebu energie (desítky vs stovky W).

Tazatel požadoval oboustranný tisk. Ten jsem u Samsungu nenašel.

A na závěr, nikde jsem nepsal o lidové tvořivosti, o plnění náplní. Stačilo kliknout na odkazy, abys viděl a mohl porovnat ceny náplní. I ten kompatibilní toner je hotová náplň. Navíc WorkForce má dělené barevné náplně, takže při barevném tisku doplňuješ pouze barvu (pro pedrosa ne stříkačkou, ale náplň s konkrétní barvou), která dojde.

Wifi u tiskárny ti vysvětlil Touchwood. Já jej nezavrhuju, ale pokud mám doma možnost, tak tiskárnu připojím kabelem a WiFi připojení tiskárny beru až jako tu poslední možnost.