Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ram pamět

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal, zda základní deska asustek computer inc ul80jt podporuje větší ram, než 4GB. Na některých stránkách jsem našel, že maximální kapacita je 4GB a na dalších, že 8GB. Děkuji za odpověd.

Jediné relevantní informace hledej vždy pouze na webu výrobce!
V případě tohoto notebooku tam najdeš jasně napsáno:

Memory: DDR3 1066 MHz SDRAM,2 x SO-DIMM socket for expansion up to 4 G SDRAM

Takže 4 GB je maximum.

memory controller neni v doske ale v CPU. Ak tam je tento
http://ark.intel.com/de/products/49021/Intel-Core- i3-330UM-Processor-3M-cache-1_20-GHz
ale otazka je ci to nahodou nemysleli na 4sloty, potom pri 2slotoch je logicky max. polovica. Druhy problem moze byt ak bol vyrobca dosky dement a nenadratoval najvyssi adresny pin apod.

Ak mas moznost treba to skusit, ale obojstranne moduly (ne single rank). Otazka je co od toho cakas. Na takom slabom CPU zvycajne nikto nevyuzije viac jak 4GB RAM, casto staci aj 2GB, takze tych 8GB by nezmenilo vobec nic a bolo by len vyhadzovanie penazi do kanala