Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade PC na pracovní stanici

Zdravím lidi,
chtěl bych Vás poprosit o názor na upgrade svého PC.
Sestavu chci upgradovat na především pracovní stanici pro 3D modelování v softwaru SolidWorks 2014 a výše.
Volba CPU byla hlavním parametrem a vycházel jsem z odkazu, který mi dříve poslal uživatel host za což mu mimochodem děkuji.

Současná sestava:

MB: ASUS M3A32-MVP Deluxe
CPU: AMD Phenom II X4 965BE
RAM: A-DATA DDR2-800G (4x2GB)
GPU: SAPPHIRE HD 4850 512MB GDDR3
CPU fun: SCYTHE SY1025SL12M
HDD1: WD Caviar Blue EX-1TB
HDD2: WD VelociRaptor 250GB
PCI karta: TP-Link PCI Wi-fi karta (TL-WN551G)
Zdroj: Fortron HEXA 500W

Návržený upgrade sestavy:

MB: ASUS Z97-PRO(Wi-Fi ac)
CPU: Intel i5-4570
RAM: ADATA XPG V1.0 16GB (2x8GB) DDR3 2133MHz
CPU fun: SCYTHE Mugen 4

Ostatní komponenty zůstanou nedotčeny.
GPU bych chtěl zatím ponechat a časem možná vyměnit za NVIDIA Quadro K620 2GB
Nebude mít součástná GK nějaký neblahý vliv na výkon nové sestavy?
Jinak je navržený upgrade vyhovující?
Bude stačit zdroj?

Děkuji všem mnohokrát za info.

HW požadavky programu jsou zde.
Jinak suma cen za nové komponenty je nyní na částce cca 16 500Kč.
Osobně se mi zatím výše s cenou jít nechce.
Časem bych asi pořídil nějakou tu profi GK (Nvidia quadro K620), ale teď už by to bylo dost peněz najednou.
Jak moc a kdy by to součásná karta brzdila a při jakých operácích asi?

Děkuji za návrh.
Rád opodstatním proč jsem vybíral jak jsem vybíral:
Současné PC mám skoro 6 let a vše bez sebemenšího problému, teda až na zdroj ColerMaster odešel po 4 letech.
Upřednostňuji výhradně MB značky ASUS, je to má úchylka, ale je to tak. Proto jsem taky vybral onu Z97-Pro má i wi-fi a nemusím tam tak rvát starou PCI kartu. Navíc by snad vydržela přinejmenší tak jako má součásná Deluxe verze.
Chladič mám nyní od SCYTHE a nelze jej téměř slyšet. Skvěle chladí, bohužel na nový soket (1150) přidělat nelze, proto jsem volil chladič od mnou ověřeného výrobce.
CPU jak jsem již zmiňoval, tak jsem jenom slepě vybral dle odkazu v úvodu dotazu, kde jednotlivé CPU testovali přímo při práci v sw SolidWorks 2014.
Některé Xeony jsou tak i za tou i5-4570. V CPU se moc neorinetuji tak nemužu argumentovat co je lepší.
RAM jsem pak volil dle frekvence (co možná nejvyšší za rozumnou cenu) - nevím zdali je to dobrý přístup. :)

Díky moc za infromace.
Rád bych se zeptal, ten Vámi doporučovaný Xeon je lepší jak ta i5-4570? Nevím jestli jste se díval na onen odkaz výše kde ty CPU porovnávají.
Jinak jsem se trochu prohrabal těmi MB od ASUSu a vybral tyhle dvě:
ASUS Z97-A
ASUS Z97-K
Nějak pořádně ale nevím jaký je mezi deskama rozdíl krom ceny.
CPU fun jsem vybral opět od SCYTHE, tenhle. (U CPU chladiče preferuji kvalitní montáž, nemám zájem, aby mi chladič při stěhování PC upadnul :))
RAM paměti pak od A-DATA
Předpokládám, že na výrobci RAM zas až tak nezáleží zdali zvolím Vámi nybízené Crucial nebo A-DATA.

Co na to říkáte?
Děkuji moc!!

Mýlíš se v procesoru a jeho hrubém výkonu pro více vláknové aplikace.
(Xeon 4+4 HT = 8 vláken, i5 4 = 4 vlákna)
Mýlíš se v paměť. modulech "zubatý" nedostaneš pod chladič a navíc A-DATA není výrobce který stojí za povšimnutí.
Mýlíš se v desce, stále ani tyto dvě nevyužiješ = jen přeplatíš.

Jakou by jste mi tedy doporučil základní desku od ASUSu s čipovou sadou Z97?
Paměti beru tedy dle Vás.
CPU na základě Vašeho doporučení volím zmiňovaný Xeon E3-1231 v3
CPU fun nechám ten SCYTHE SCTTM-1000B Tatsumi

Ještě bych se zeptal. Je možné na profi GK Nvidia Quadro K620 hrát i hry? Sem tam si něco pustím spíše na odreagování (3-4 hry za rok)?