Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nokia 9210

Nevite nekdo o nejakem softu pro Nokia 9210 na mapy ceske republiky? Pry se da udelat i pomoci BTSek kde jste zrovna na mape a pak to funguje jako GPS. Nevite nekdo nejakej nazev programu nebo vubec kde bych to sehnatl?

nezlob se, ale jde o dost. A host se zlobí právem, protože tak zbytečně do poradny zanášíš nesmyslné předměty dotazů, podle nichž pak nejde hledat.

Uvědom si prosím, že projekt poradny.net staví na tom, že problém stačí vyřešit jednou a ostatním tazatelům pak už jen stačí najít řešení (a uvolní tak "rádce" pro ostatní tazatele)

u 9210 je problém s tím, že nemá dostatečné možnosti připojení. Jinak např. T-mobile nabízí firemním zákazníkům službu Locator, ale to IMHO není na "soukromé" použití. Triangulace pomocí BTSek není moc přesná, maximálně tak na cca 100m.

No a na BT GPS modul nemáš v 9210 BT čip. :-(

1. neznám takový SW
2. znám pouze několik SW pro použití s N9500/N9300 (a ty vyžadují BlueTooth)
3. technicky je řešení pomocí triangulace BTS ne moc dobře použitelné. Jako přibližní určení polohy se to použít dá, ale pouze ve městech (tam je těch cca 100m přesnost). Mimo města je přesnost měření už v kilometrech.

podívej: když si uvědomíš, že triangulace vyžaduje kromě relativně exaktního měření úrovně signálu i to, abys měl i přesné údaje o umístění těchto zdrojů (tedy BTS), vyjde ti, že jediný, kdo ti může dát jakous-takous odpověď, je tvůj operátor. Ten zná umístění všech svých BTS a může tedy zanést BTS do mapy, tuto mapu pak nakalibrovat na místní úrovně signálu (taktéž to není triviální) a následně nechat napsat aplikačku na PC nebo telefon.

Co je mi známo, tak jediný, kdo toto v ČR poskytuje, je T-mobile se svou službou Locator, která je ale zaměřena na firemní fleety a vyhodnocování (s mapou) probíhá na PC.

to bych až tak netvrdil. U E90 zatím nikdo neví, jak se s tím popasují, nicméně S60 3rd edition je jen velice slabým odvarem S80, který je z hlediska funkčního a ergonomického někde naprosto jinde - mám možnost srovnávat, a kromě "barevnosti" různých témat (podklady, progressbars apod.) to nemá nic lepší, naopak -- práce s aplikacemi, telefonním seznamem, textovými zprávami, dokumenty -- vše je horší, už se to blíží spíš k WM (což je obarvený prd -- sorry, Yndore ;-))

P.S.: Nezapomeňte, že hodnotit N9500 je třeba v kontextu jejího uvedení -- roku 2004 (tj. jedná se o 3 roky starý model)...

: - )) tím mě nezraníš, já windows nepsal...

Ale shodou okolností v těchhle dneh po večerech zase jednou něco píšu pro symbianové telefony (i když ne pro s80) - a ačkoliv má tenhle os rozhodně některé pro mobilní zařízení příhodné vlastnosti, momentálně vidím mnohem větší potenciál v systémech založených na wince, a to prakticky po všech stránkách.
Ale co, však uvidíme za pár let... Teď má symbian drtivou převahu - a jestli bude konkurenceschopný, tak se udrží.

Mapa by tam asi narvat šla (když tam nacpeš velkou kartu), ale nikde jsem jí pro tento communikátor neviděl. Dle mých info (nemusí být úplné) ale SW pro navigaci dle BTS není. Telefon lze lokalizovat z ústředny přes BTS ale ne z telefonu podle BTS. Chybí spoustu důležitých informací, podle kterých by se to dalo vůbec zjistit (např. přesná poloha BTS se nikde nepřenáší).