Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sháním staré baterie z notebooků

Ahoj,
nevíte kde sehnat staré baterie z notebooku? Už jsem obvolal asi 40 servisů a podařilo se mi sehnat asi 20 packů.
Já bych ale potřeboval mnohem víc, řádově stovky packů.
Potřeboval bych to na školní projekt - elektrickou motokáru, ale škola nám nechce proplatit nové baterky, páč se ji to zdá drahé.
Samozřejmě pokud někdo doma nějaké baterky má a rád by se jich zbavil, zaplatíme poštovný, případně si pro ně zajedeme.
Brněnsko, Svitavsko
Děkuju za jakékoliv nabídky a pomoc
Zmena predmetu, pôvodne: Staré baterie z notebooků (MM..)

Si si isty ze vies co robis? Kto bude s baterkami komunikovat a jak? Mas 100 smartbattery chargerov s SMBus? Alebo chces skusit riskovat ze ktora komu kedy exploduje kyselinu do hlavy pri neriadenom nabijani/vybijani?

Stara baterka ktoru majitel uz nechce bud ma len 50% kapacity, alebo vobec ziadnu. Baterka bez kapacity, to asi nechces.

P.S. skuste si to este raz premysliet ci nechcete pokusy robit len s normalnym olovenym akumulatorom z auta, je to bezpecnejsie (a aj radovo lacnejsie)

Ano, jsem si jistý co dělám. Koneckonců to také studuji.
S kamarádem stavíme bms dělaný na 74 článků zapojených do série, kdy budou jednotlivé bms spolu komunikovat přes SPI.

Vím, že mají mizivou kapacitu, ale co máme tak vyzkoušeno, tak ze 70% jsou packy zničené z důvodu toho, že bms v packu vybije jednu baterii do nuly, ale ostatní jsou v pohodě :-)

Jen taková technická - pokud by to opravdu potreboval na ty motokáry nebude jednodušší to rozebrat na jednotlivé akumulátory a ty vyzkoušet ? Pak nepotřebuje - po vykuchání elektroniky - žádné smartbattery chargery které jej v tom účelu budou vždy omezovat. Stejně to bude muset přepájet na nějakou kombinaci paralel-serial pack.

Ahoj,
taky jsem začal shánět baterie z notebooku - klasické 18650 - pro elektrokolo. Vytvořil jsem už systém na měření kapacity 15 článků zároveň a podle toho je můžu ve větším množství vytřídit.
Nicméně taky jich mám zatím málo, proto bych ocenit tipy na servisy, kde by mohli nějaké použité baterie mít... postačí mi tak 10 packů.

Sklad HPčka v Táboře, teda kousek za Táborem směr Planá nad Lužnicí, je tam veliký skad a vzadu za skladem mají vyhozené baterky z NTB, ale jednou za čas je odvážejí, takže by to chtělo poslat zvěda, aby zjistil jestli je právě neodvezli, jinak se tam nechá najít klidně i 50 packů převážně z HP notebooků ...