Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafika na skyrim s mody na ne-fullHD monitoru

Dobrý den, kupuju novou grafiku, do 3000kč. Koukal jsem na alzu, v ceně 2000-2500 tam jsou karty a některé mají 2GB DDR3 a druhé 1 GB DDR5. Jaký je mezi tím rozdíl? Která je lepší pokud chci hrát Skyrim s HD graphics mody a rozšířeními? Děkuji. (OS WINXP/WIN7 tzn nižší nároky než třeba WIN8)

Vybral jsem si zatím asus-r7250-1gd5-d486245.htm což je právě 1 GB DDR5, kartu předtím jsem měl 1,5 GB NVidia GeForceGT320 jenže tu už nikde nemůžu najít, předpokládám, že DDR3. Na té jelo vše skvěle, jen "skapala".
Popř jestli by byl rozdíl kdybych měl pak fullHD obrazovku (to ale neplánuju, je to moc široké)

Děkuji za rady

Ještě jedna otázka: mám zdroj 300W. Půjde tam ta karta bez problému? U ostatních karet jsem našel že zdroj je třeba např min 300 nebo 600, u této je jen výkon - 95W a že větrák je připojený 1x6pin. Bude 300W zdroj stačit?

(https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514000000000 02JEC) na alfacomputerz je víc údajů o kartě, na alze jsem ani nenašel že je třeba větrák zapojit do zdroje.