Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zrychlení počítače

Zdravím všechny,

mám počítač od r. 2008 s následující sestavou:
Zdroj: BLUESTORM II 500W (výr. FORTRON)
Základní deska: GIGABYTE GA-EP35-DS3
Procesor: INTER CORE2DUO E8200, frek. 2.66 GHz
Operační paměť: KINGSTON DDR2 DIMM 2048 MB, 800 Mhz, 2ks
Grafická karta: původní GIGABYTE GF9800GTX, 512 MB PCIE; od r. 2013 GIGABYTE GF GTX 650 1 GB/PCI-E
Harddisk: původní odešel, teď mám WDC WD5000AAKS-00M9A0 ATA Device (původně byl jiný, tento používám cca 2 roky).

Operační systém: Windows 7 64bit

Windows je pár dní přeinstalovaný, víceméně jsem nějakou dobu moc často toto PC nepoužíval, rád bych ho opět více používal, nicméně bych ho rád oživil a zrychlil, čím více tím lépe. Prosím Vás tedy jako odborníky, do čeho bych měl zainvestovat, aby se moje PC zrychlilo.

Počítač používám zejména pro práci, amatérskou úpravu fotek, filmy, hry výjimečně syn, ale ty jsou dle požadavků poměrně nenáročné (Warcraft III, Armies of Exigo, Strongholdy apod.).

Děkuji za Vaše tipy.

Velice si vážím každé odpovědi.

Honza

Kupovat úplně nový se mi nechce, podle mě (jen moje domněnka) by mělo stačit koupit pár komponentů, ptám se spíše v duchu, jestli by nepomohlo např. výměna RAMek, resp. navýšení na 8 GB apod.

s SSD disky nemáme ve společnosti, kde pracuji dobré zkušenosti

Špatně jsem asi položil dotaz, omlouvám se, co by mi pomohlo?

Navýšení RAM?

Výměna procesoru?

Děkuji.

SSD disk je relativne nespolahlive medium, takze nekupuj zbytocne velku kapacitu, IMHO je teraz idealne mat asi 128-256GB velkost + klasicky disk k tomu.
Zrychlenie je naozaj citelne, system nabootuje napriklad za 17s od spustenia PC po nacitanie plochy. Podobne je nacitanie programov instalovanych na ssd atd.

Na tvojom mieste by som dokupil uz len PAMAT RAM a SSD disk.
----
RAM si kup taku ako doteraz = 2 x 1GB DDR2 800Mhz
Disk si kup SSD napriklad 120 GB a na nom budes mat Windows, samozrejme ovladace, programi, office a podobne.
ak mas dalsi disk tak ten nech ti sluzi ako ulozisko pre = filmy, hudba, fotky, hry atd.
-----------------------------------
Tym padom ked to budes mat takto rozdelene ze jeden je systemovy a druhy sklad/ulozisko tak ked sa ti niekedy pokazy Windows tak nemusis aspon zalohovat si vecy inde aby si mohol preinstlaovat Windows.

Pomohla by i výměna procesoru za 4jádrový, ten se ale dávno nedělá a na aukru stíl před rokem víc než nový. Podívej se. Nejvýkonnější byl tuším označený Q9550. Obecně v tom-cpát tisíce do této sestavy- moc smysl nevidím. Sám sem ten 9550 před časem měl a doteď mám Q9400 přetaktovanou na 3,2 v druhém PC, po výměně z dvoujádra E8500 přet. na 3,6 byl rozdíl velmi poznat. Ovšem na nové hry a výkonem na nové procesory to už nikdy stačit nebude. Proto píšu cpát peníze nemá smysl.