Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AMD FX 6100 Taktování

Zdravím no chtěl bych se optat...kupoval jsem FX 6100 žadná sláva ale chtěl jsem to zkusit...

Tak jsem taktoval taktoval a dostal se stabilně bez přidání napětí na 3,8GHz (turbo vyplé)

Rozdíl ve hře (AC Unity) je růst FPS o 6 a menší škubání (načítání)

Pak jsem dal 4,0GHz bez přidání napětí opět. AC Unity bez škubnutí s FPS 25-45 (na low s 1366x768)

ale vydrží jen chvílu zkoušel jsem test stability držel (akorát aida ukazuje jak přejde CPU (jadro) přes 72 stupňů tak místo 73 ukazuje 255
Co mě brzdí k tomu abych přidal napětí...je to že deska se šplhá s teplotama na skoro 70 stupňů což je dost...

proto se optám Vás dá se tomu nějak zabránit?

Sestava :

MB: MSI 760GM-P23/FX (MS-7641)
CPU: HexaCore AMD FX-6100, 3300 MHz (16.5 x 200)
RAM: 2x4GB Kingston HyperX Raptor (1866Mhz přehozené na 1600MHz)
GPU: AMD HD 5870 MAC EDITION
PSU: ENERMAX 550W 80% (86%)
Chlazení : GELID Solution Siberian

Na taktování je potřeba hodně kvalitní chlazení a hodně kvalitní deska. Ani jedno evidentně nemáš, takže bude potřeba koupit kvalitní taktovací desku a kvalitní chlazení.

Jinak co si budeme povídat, na tu špatně optimalizovanou hru není ani ta grafika, ani ten procesor nic moc.

Pro vyšší Fps můžeš ještě zkusit ještě povypínat všechno, co nutně nepotrebuješ.
- obzvláště antiviry a podobně.