Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr externího HDD

Ahoj všichni, chtěl bych si pořídit externí HDD velikosti 1TB do 2000kč. Vybral jsem tento http://www.alza.cz/western-digital-2-5-elements-po rtable-1000gb-cerny-d433997.htm a tento http://www.alza.cz/western-digital-2-5-my-passport -ultra-1000gb-cerny-d435597.htm. Chtěl bych se zeptat, jaký je mezi nimi rozdíl? Popřípadě, máte nějaké zkušenosti i s jinými harddisky v této cenové relaci?

veď som ti to tam napísal, aby to bol obyčajný intérny len "zabalený" do plastu. Tie sú výslovene lepšie, ako nejaké "šroty" s integrovaným USB. Tie sú zase o veľa poruchovejšie..v prípade poruchy USB prepojenia - disk môže letieť z okna(pri hádzaní samozrejme pozor, kto stojí dole na chodníku). Ak sa jedná o SATA/USB..tak v prípade poruchy len dáš dole plastový kryt a hľa..vo vnútri sa nachádza "ešte jeden". Je to niečo ako disk z dvoma životmi..
-no a rýchlosť medzi USB a SATA ti asi nemusím vysvetľovať..alebo?

elements (=základní = low end) má délku 111mm. je dost pravděpodobné, že ten disk nemá vůbec sata rozhraní, ale už napevno integrovaný usb konektor. nebrat.

mypassport: stejná mrdka.

Models officially sold in Russia do not have hardware encryption, but do have password protection.

navíc může mít přístupové heslo, ale naštěstí bez hw šifrování.

rozumnější řešení viz výš: zamostatný normální sata disk a samostatný us3b box.