Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mam nechávat notebook napíchnutý na nabíječce i přes noc nebo ne?

dobry den. mohl bych se zeptat mam od vánoc nový notebook a já s ním sedávám o obývacím pokoji a někdy s ním přecházím do pokoje a vždy ho vytáhnu ze zásuvky přejdu do pokoje a zapojím ho do zásuvky a to dělám tak třikrát do týdne a teťka baterii notebooku nabiji maximálně na 95% víc to už nejde.Tak se chci zeptat jestli mam nechávat notebook napíchnutý na nabíječce i přes noc nebo ne. nebo co s tím. předem děkuju.

Změna předmětu, původně: dobrý den
Změna kategorie, původně: Ostatní (host)

Lithiové články nemají rády když jsou plně nabitý anebo úplně vybitý, nejraději mají 60%.
Třeba moje Lenovo má aplikaci na řízení spotřeby, kde si můžeš nastavit maximální životnost baterie, ta se nabíjí právě na těch zmíněných 60%. Na přenesení to stačí. Já mám dvouletou baterii a aplikace "Baterry Bar" mi píše opotřebení baterie 0% /moc tomu nevěřím/, ale i při těch 60% baterky mi notebook vydrží cca hodinu a půl provozu a to mám 17.3" display.
Takže pokud se o tu baterku budeš starat, tak ti vydrží. Pokud nemáš možnost nastavit oněch 60%, nabij baterii na cca 60% a vyndej jí a uskladni si ji, prodloužíš ji život ...