Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalita základních desek (gigabyte, msi, asrock, asus)

Zdravím,

chtěl bych se zeptat jak to dneska vypadá s kvalitou zákl. desek. Mám jen pár zkušeností a rád bych koupil novou desku která bude mít dobrý poměr cena/životnost-kvalita

U staré MSI desky jeste soc. 478 mi přestala jít zvukovka, jinak jsem s ní žádný problém neměl
Teď mám P5K-VM asus (soc. 775) a jedu spokojeně 5 let bez nějakých potíží.

U Gigabyte se říká, že má špatné zvukovky, a u Asusu jsou prý "falešné" 4pin na větráčky a to je vše co zatím vím.

Jestli by mi chtěl někdo vybrat desku tak požadavek soc. 1150 do ceny cca 2 000KČ :))

Díky :))

Gigabyte mi po par letech chcipla, ted mam Asrock a dobry. Asrock ma vybornou a rychlou podporu, u dalsi jejich desky jsem resil USB3 s cinanama.. rychla reakce, deskou to nebylo ale spatnou instalaci. Nevim proc je vsichni pomlouvaj.

Doma jedu na ASUSu a když někomu něco stavím, dávám taky ASUS. Zatím jsem neměl problém.
"falešné" větráčky nevím, nikdy jsem neslyšel a přijde mi to jako blbost.

Za mě tedy nejlépe ASUS.

Osobně nemám problém ani s ASRockem. Tam ale nemám asi dostatečně velký vzorek, abych mohl soudit nějaké závěry.

MSI jsme doma dřív měli, ale měla problém (Při zapojení grafiky také od MSI to nešlapalo. Grafika v desce ASUS fungovala. Deska s grafikou Sapphire taky fungovala. Nefungovala jen kombinace MSI + MSI). To ale byla spíš náhoda, než problém celé značky. Tady jsou doporučované a nikdo si na nic snad ani nestěžoval.

GB bych nekoupil. Ta značka je pochybná už svým jednáním (Nedávno se například zjistilo, že desky označené něco jako "PCI-E 3.0 ready" mají jen PCI-E 2.x a hrají tedy jen na to, že to je kompatibilní [což je a z hlediska výkonu to je prakticke jedno]. Přijde mi to ale jako docela brutální matení zákazníka a osobně jim kvůli tomu nevěřím ani dobrý den. Takovýhle perel měli víc a proto bych se jim vyhnul snad jen kvůli tomu).

Jinak co se týká konkrétního výběru, možná by bylo fajn napsat alespoň procesor, který v té desce bude. Ne všechny desky jsou kompatibilní se všemi procesory. ;-)

- nechapem ten hate voci Gigabyte, je sice pravda, ze uz pomaly 4 roky nerobim predaj, ale za roky 2005-2012 som s nimi nemal problemy (nie vacsie ako s Asusom alebo MSI)

- ja by som az tak na pouzitu znacku nehral, vzdy moze mat clovek smolu a na vadny kus
- dolezita je kombinacia vhodneho cipsetu, "sily" napajacej sustavy a pouziteho CPU, ako aj volba potrebnej vybavy a ceny
- ako je blud pouzit dosku so Z97 cipsetom a 8 fazovou napajacou kaskadou a potom do toho prdnut CPU Pentium, tak je totalna blbost pouzit najlacnejsiu dosku B85 alebo H81 cipsetom, s 3 alebo 4 fazovou napajacou sustavou a do toho napasovat i7 s K

- co sa tyka marketingovych nezmyslov, pochybujem, ze sa najde nejaka firma, ktora nema/nemala v tomto smere nejake prehresky
- o kvalite/nekvalite pouzivanych integrovanych zvukoviek som sa uz raz vyjadril
- ked sa o nejaku dosku zaujimam, tak mi je suma fuk, co o nej pise vyrobca, vzdy si pozriem cipove osadenie a pouzivanu napajaciu sustavu ako aj pouzite suciastky, ak ju niekde otestuju - tak je to prijemny bonus

Díky všem za odpověď. Srdíčko přemýšlím o i5 haswell refresh, ještě ale nevím jakou verzi, popř. v finanční krizi zakoupím i3, ale spíše tu i5. Chipset nevím, postačil by B85 ?

Takže ve výběru MSI a Asus by neměl být problém ? Chápu, že značka neznamená všechno, ale je to aspoň malé vodítko jestli se firma snaží šetřit na komponentech např. nebo je poctivá