Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo G580

Ahoj,
už jsem v trochu zoufalé situaci. Mám teď od známého NTB lenovo G580, kde byly WIN8.
Jeho Pc mu klekl před vánoci a už ani nebootoval do biosu.
Dal ho na reklamaci. Vynutili si zaplacení 1600 za to, že mu tam z recovery disků od lenova nahráli widle.
Po dvou dnech mu PC opět spadnul. Start byl potom otázkou 15ti minut a když jsem se dostal na správce procesů, tak disk 100% a jakákoliv práce či cokoliv byla otázka někkolika minut/hodin.
Po posledním (opravdu) jen restartu už ani po konfiguraci nenabíhal win a jen oprava disku, restart, oprava disku, restart....
OK...mám přímo z toho servisu DVD s WIN8, který mu dali, kdyby něco.
Vložil jsem a začal s product recovery lenovo...13 hodin a na konci to vyhodilu chybu u souboru mops.dat (proces recovery file) kdy nejde načíst?? (napamatuji si přesně tu hlášku)
toto se opakovalo stejným způsobem asi 4x (mezitím min 2x se to seklo v půlce procesu)
4 dny v kuse instalace product recovery s disků od support Lenovo přes servis a takový výsledek.

Zkoušel jsem dokonce udělat usb instalátor win 7 x64 ale ten zase nejde protože disk ve GPT.
(linux tails nabíhá ok - v něm disk vykazuje vadné sektory i po formátu).
Chtěl jsem se vysrat na win 8 a nacpat tam svoje win 7 x64 (platné ofiko legál atd) ale po několika pokusech byť třeba i vytvoření EFI bootovacího disku to ztroskotá na tom, že neprojde přes GPT neb nakonec že nemá ovladače....
Nakonec jsem znovu dal DVD s WIN8 od servisu a čekám.

Nějaká rada jak z toho ven?
Jak tam narvat na 1TB disk (kde byly původne WIN8) WIN7 - jakkoliv?
Podotýkám, že linux tails z USB najede ok a mám v něm přístup všude....takže přes něj můžu i spravovat disk.

díky za rady

Tak po další obnově z DVD ze servisu jsem dospěl do stavu kdy mě PC požádal o additional disk k instalaci. Ačkoliv mám takovýtak jsem to zkusil bez něj (předtím to skončilo chybou výše uvedenou mops.dat).
Nyní naběhlo posléze několik příkazových řádků s různými informacemi, kde se instalovali nějaké balíčky podle toho co jsem stihl postřehnout.
Následně po restartu chyba BAD_SYSTEM_CONFIG_INFO (a né poprvé).
Myslel jsem, že jsou vadné ram (ale běží tails linux z usb).

Ale HDD vykazuje stále chyby.
Ve správě disků v linuxu je HDD rozdělen jako když na něm jsou win 8 (rozdělen na několik částí)

WINRE-DRV ---- SYSTEM_DRV ---- LRS_ESP ---- Neznámý ---- Windows8_OS ---- LENOVO ---- PBR_DRV
1,0 GB NTFS ----273 MB FAT ---- 1,0 GB FAT---- 134 MB ---- 949 GB NTFS ---- 27 GB NTFS ---- 21 GB NTFS

Např. windows8-os -> připojit svazek -> dlouhé načítání a nic
Pokud se ho pokusím otevřít ve správci souborů atd tak vyhodí chybu že je zaneprázdněný.
Pak u dalších to hodí, že není v pořádku.....

Hodně chyb to vyhodí u Current Pending Sector Pount - 141 sektorů
Nakonec Selhání čtení...
A to prý testovali disk v servisu a byl ok....

už jsem si taky všiml...on totiž ten formát ani neprošel
ještě teď probíhá memtest86 z cd ale zatím vše ok

Zajímavé je, že před první reklamací to bylo stejné a muselo se platit za to, že se právě naformátoval disk, který původně ty chyby opravil.
Po jejich zásahu to šlo ale už beztak chybně až to došlo do téhle fáze.

V servisů prý "disk je bez závad" :-)
taky se už loučím s diskem, zkusím tam svůj, kde mám win7/ubuntu...ale nejsem si jistý jestli to půjde, je to starší kousek na klasickém bios bez UEFI

A jaký řadič na desce by mohl chcípnout?

Memtest je ti naprd, když umírá disk. Zkus ho vymontovat a naformátovat ho v jiném počítači. Řadič disku je kus hardvéru, který se stará o komunikaci disku, čtení a zápis dat z něj, a může se stát, že pokud odchází, tak "znefunkčňuje" data na disku, a to právě poznáš tím formátováním v jiném počítači. Jinak na UBCD nebo HIRENSBOOT CD (hledej gooooooglem ;-)) se nalézají utility, které disk prověří bez přítomnosti OS (jsou samy bootovací), tak zkoušej, a nebo to někomu v servisu omlať o hlavu, že jsou blbci, a nepoznají polomrtvý HDD;-).

ten memtest jsem rozjel radši kdyby náhodou ramky blbly ale pak mi došlo že linux zails šlapal z ramek a ok.
takže díky za tim na utility jdu si je hodit do cd a zkusím to rozjet....v servise to snad vezmou protože jejich oprava byla "mimozáruční" protože se porucha neprojevila...:-)

Rozjedu disk na svém a zkusím přes live linux formát a uvidím...třeba se mi to podaří dát na MBR a nacpu do toho win 7 :-)

Je to NTB tak snad to nic neudělá na mém NTB, který zaplaťpánbůh šlape jak zamlada i po 5ti letech na dvou OS :-)