Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook-větráky pořád běží (dříve to nedělalo)

Zdravím lidi,
je to pár dní co se mi z ničeho nic začal strašně zahřívat ntb a větráky pořád běží.
Dříve jsem o nich ani pomalu neslyšel a teď jedou pořád i když nic nedělám.
Mám Lenovo U430p 8GB RAM,i5-4200U,NVIDIA GT 730M,SSHD 500GB.
Nevíte někdo čím to může být ? Vir nebo chyba HW (nebylo by to poprvé co by šel do reklamace)?

Myslím že vše začalo buď po instalaci aktualizace, nebo připojení HDMI kabelu. Nic sem jinak neinstaloval ani nestahoval. Zkoušel jsem i v nějakém programu od lenova čistit větráky, jestli nebyli třeba od prachu, ale to byla asi hloupost. Rozhodně mě to štve, protože se mi vše seká, že nemůžu hrát nic co jsem normálně hrával.
Ale zase když ho restartuji tak vše běží normálně, ale po 15 minutách to zase začne...

Warez nestahuji, poučil sem se už dříve, jediné co stahuji jsou filmy, což moc virů neobsahuje. Schémata měním, ale jen aby si nevypínal, když ho zavřu, nebo po nějaké době. Zkusil jsem obnovit OS a zatím to nic nedělá, je to tiché a ani se nepřehřívá. Až bude čas, zkusím ho zatížit a uvidím jak to půjde dál.

Ked si obnovil win tak uz tam ten vir nemas. Rozmyslaj odkial si si ho nainstaloval.

Co sa tyka energetickych profilov tak maj nastaveny profil vyvazeny (je aj prednastaveny takze nevrtat), nic ine nema vyznam. Mozes si v nom menit cas do standby apod, reakcie na tlacitka apod, ale profil nechaj na vyvazeny.