Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr vhodného notebooku

Dobrý den,
prosím Vás o radu ohledně výběru notebooku, jelikož nejsem zrovna v obraze. Jsem běžný uživatel, notebook potřebuji pro práci s internetem, Microsoft Office, Skype, hry pouze výjimečně. Cenový strop vidím okolo 18 000,-. Mezi další požadavky patří: absence CD mechaniky, hmotnost do 1,8 kg, absence numerické klávesnice a preferuji operační systém Windows 7. V dalších parametrech se bohužel nevyznám.

Děkuji za Vaše rady.

Ovečka
Změna kategorie, původně: PC sestavy. PC sestavu přece nechceš. (karel)

Czc.cz mám ráda, ale nepřikládám obchodu zas tak velký význam. Bohužel s koupí nemohu čekat, a tedy ani počítat s Win10. Děkuji za Váš návrh. Jen, není třeba s tímto typem notebooku počítat s nižší výdrží baterie, pokud je displej dotykový?

Za mě tento - je to 14" Lenovo thinkpad L440 (není to žádný ořezaný "edge", ale ani to není tak dobrý jako řady T,R,X a W)
Procesor je dostatečně rychlý, výdrž baterie ve wordu s polovičním jasem je +- 6 hodin s Wifi, hry si na tom zahraješ na minimální detaily (ty nové), ale 2-3 roky staré tituly i na střední detaily běží uspokojivě
Klávesnice je dobrá, trošku hlučná ale má příjemný odpor a jistý stisk
Váží sice 2,3Kg a je poněkud staromódně "tlustý" ale je to kvůli tomu, že se do stéjného vnitřku dávají i 4jádrové I7 a to chlazení je tedy předimenzované na tento procesor. Při práci v dokumentech chladí pouze pasiv a větráček neběží.
Disk je velice rychlý a dostatečně velký.
Notebook má taky dostatečnou kameru a dobré mikrofony. Reproduktory jsou slabinou notebooku, ale aspoň hrají dost nahlas. Výhoda notebooku je že má předinstalovaný windows 7 a možný upgrade na Window 8 a vejš..
Stojí sice +-19 000,- a za mě je to favorit
Nesplňuje sice některé tvé požadavky, ale třeba se ti bude líbit :)
Darkjarek

http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-l440-20at0-04b- d2144668.htm

Oba se mi líbí, ale nejsem moc ochotna překročit tu hmotnostní hranici. Potřebuji notebook nosit i do školy a to už se pronese i 1,5kg. Navíc jsou popravdě trochu dražší, než bych si přála. Ale líbí se mi, že vypadají stabilně, čehož bych se u toho ultrabooku od Lenova (možná neprávem?) trochu obávala.

Děkuji za pomoc.

Ja ho do skoly nosim kazdy den. Koupul jsem si ho z duvodu vydrze baterie, abych nemusel tahat s sebou dalsi tezky adapter. Notebook je konstrukcne jinde nez ultrabooky. Je proste dobre plstaveny a neco vydrzi.
Mam uz 2 thinkpad, prvni x61 vydrzela 5 let provozu, jedine co jsem dokupoval, byla vetsi baterie. Matka ma uz 6 let R61 a porad funguje.
Za me ber jednoznacne tento noťas..
Jeste k tem ultrabookum- vsechny maji procesory s pridavkem U. Tento ma M. Ta i3 s M je silnejsi nez i5 s U. Ma soce vetsi spotrebu, ale pokud ho softwarem od lenova uskrtis, dokaze zrat taky malo. Hlavne je tu supr klavesnice na psabi dokumentu a zapisku..

Těmi W7 to zabíjíš, dnes už se nic pořádného s W7 neprodává (mají ukončený prodej). Se sedmičkami tak dostaneš pouze starší hardware.

Ale doporučuji se podívat po: http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge-e440-w7p-w8 p_2/144923/produkt

Pokud slevníš z toho požadavku na sedmičky, pak ten výše zmiňovaný flex, nebo se podívat po lepším yoga 2 13, který nabízí 4 režimy požití, je super lehký a má podsvícenou klávesnici - http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-yoga-2-13-silver -d2219621.htm