Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil s GPS navigací místo Garminu

Vlastním ještě starý typ V mobilu pakliže k telefonování mi dosud stačil.
Odešla mi ale autonavigace Garmin a tak jsem uvažoval nad zakoupením mobilu s GPS funkcí
/Prestigio MultiPhone 5307 DUO - 5.3" = rozumná cena/.
Na čem závisí a je možné abych dostal do tohoto mobilu OSM mapy které jsem používal v Garminu
nebo pro instalaci jsou potřebné jiné mapy? Vůbec se v nových mobilech nevyznám natož pokud
mají různé OS. Já autonavigaci ládoval z PC s WinXP programem MapSource a zda tedy je to stejné
když „láduji“ do mobilu nebo do navigace Garmin?

Mobil si kup jaký chceš - může to být Lumia nebo cokoli s Androidem (předpoklad je jen, že to má verzi 4.1 a vyšší), následně nainstaluj Mapy Here (bývalé Nokia maps). Pro Android jsou sice ještě "beta", ale fungují velmi dobře. Mapové podklady jsou zdarma a s OSM nesrovnatelné (lepší), stažení probíhá přímo v navigaci.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com. here.app.maps

http://www.svetandroida.cz/mapy-nokia-here-dostupn ost-201410

Telefon mám dosud pouze pro řešení krajních situací, dobíjím kartu za 200,- tak jednou za půl roku :-D
Mobil s navigací disp.5” - představa:
- nebýt vůbec závislý na jakémkoliv datovém připojení pro možnost stahování nebo při navigování.
- OSM mapy si stáhnu přes internet.připojení do PC a možnost pak následně vše instalovat do mobilu přes USB.
- může vůbec navigace v mobilu plnohodnotně nahradit automobilovou navigaci /Garmin…a.p./?