Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem formátování HDD

Dobrý den, předložím zde zřejmě velice laický dotaz, ale věřím, že mi někdo fundovaně odpoví.
Mám stolní PC - Intel Core Duo CPU E 6550(2x2,33 GHz), 4,0 GHz RAM, NVIDIA GeForce GT520 a Win 8.1 32-bit.
Uvedené PC jsem za dobu jeho provozu mnohokráte přeinstalovával s tím, že při přeinstalaci OS se mi nikdy nepodařilo prokliknou nabídku "formát HDD", ale vždy pouze "odstranit" složku, kde je instalován OS.
Při poslední přeinstalaci se mi zdálo, že nová instalace OS trvala neskutečně dlouho (cca 3/4 hod.) a proto mám laický dotaz, zda to může být způsobeno pouze odstraněním původního OS a ne předchozím přeformátováním HDD (tak jako nabízel OS Win XP apd.).
Prosím,existuje nějaký způsob, jak můj HDD ve stolním počítači naformátovat a nebo musím HDD vyndat a provést formátováním s připojením do jiného PC ?
Mnohokráte děkuji a za svou neznalost se všem omlouvám, že "poradnu" obtěžuji takovými to laickými dotazy. :-)

Ano - přesně odstranit oddíl - já jsem to před tím napsal blbě.
Když spustím bootování z orginálního DVD, tak se mi tam objeví 2 oddíly - jeden vytvořený systémem a druhý je vlastní oddíl pro OS a programy.
Oddíly však formátovat nejdou, lze je pouze odstranit.
Zkusím proto novou přeinstalaci a původním nabootováním Linux-Slax.