Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé zapínanie PC

Dobrý deň, mám stolný PC s Matičnou doskou ASUS P5VD2-X a mám tam naištalovaný Win7HomePremium32-bit.
Problém je v tom, že pri každom zapínaný PC mi začne vypisovať moju zostavu(CPU,HDD,DVD...) trvá mu to cca. 3-4 minúty a potom sa konečne začne spušťať Windows. Skúsil som a nepomohlo: Vymenil som Bios Batériu, Preištaloval som Windows, odpojil som DVD mechaniku, z DVD mechaniky a HDD som vytiahol jumpere a nastavil som v Biose pôvodné nastavenia(default settings). Nič z tohoto nepomohlo a robí to naďalej.
Veľmi vás prosím o radu, v čom to môže ešte byť?
Prikladám aj nasledujúci obrázok ktorý presne zobrazuje to čo mi začne postupne vypisovať pri každom zapnutí!

Vopred ďakujem za rady

Změna předmětu, původně: POMALÉ ZAPÍNANIE PC (host)

Zatial dík za rady! Skúsim to čo si mi poradil a uvidím, potom dám vedieť či mi to pomohlo. Dám vedieť približne asi tak o týzdeň lebo teraz som preč-odcestovaný. Ak by ťa ešte niečo napadlo čo by to mohlo robiť, budem veľmi rád ak mi napišeš, zatial ti ďakujem za všetky tvoje rady.

Az sa k tomu dostanes tak kontroluj:
1. ked odpojis vsetky USB zariadenia, vcetne kdejakych pripadnych internych citaciek apod, tak to tiez caka?
2. ked odpojis uplne vsetky kable bedne od dosky (vsetky front panely), tak sa nieco zmeni?
3. ked odpojis vsetky dodatocne PCI(e) karty apod (pri vypnutom PC samozrejme), tak to tiez caka?
4. mas pod zakl.doskou distancne stlpiky?
5. co si s PC robil v momente ked sa to pokazilo, alebo to je cerstvo poskladane, alebo odkial to je?
6. nemas nahodou v BIOSe zapnuty FDD controller a nastavene FDD na 1.44MB?
7. skus iny SATA kabel do HDD
8. jake jumpery mas v sata disku a preco? (ak nevies co jumpre znamenaju tak si najdi popis jumperov podla presneho modelu disku na webe vyrobcu)

Dik za rady, ked sa ktomu dostanem tak všetko vyskúšam.
Ten počitač má cca. tam 10 rokov a ja som vacsinu casu odcestovaný a okrem mna ma ten pocitac este dalších 7 uzivatelov a nikdy sa on nestará len ho kazdy pouziva. Mne sa zdá že ten FDD Controller mám naozaj zapnutý a nastavený FDD na 1.44 MB. A ako to vypnem alebo zmenim to nastavenie toho FDD Controllera? Inak ja som sa tu zabudol zmieniť že niekto raz z toho PC vytiahol Diskovú mechaniku(Floppy Disk) a uz ju tam viac do toho pocitaca nezapojil naspäť takže ten počitač tam nemá Diskovú mechaniku a tak ma napadlo že či nemá Disková mechanika niečo spoločné s FDD Controllerom?
Čo ty nato?