Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozoberanie externého HDD Samsung d3 2tb(možnosť mechanického poškodenia)

Dobrý večer, Mám harddisk Samsung D3 station 2TB. mam ho len pol roka a už dvakrat sa mi bohužial podarilo zhodiť ho zo stola.
Vovnútri je počuť mechanický zvuk a HDD by nemal vydavať v vypnutom stave žiadne zvuky. Stačí preklopiť hore-dole a je počuť a citiť akokeby bol HDD uvolnený v tom plastovom puzdre a preto sa chcem pokusiť rozobrať tento HDD a pripadne skontrolovať a ak sa bude dať nejako opraviť tento problem aby som predišiel strate dát.

Alebo mi to neodporučate a mam to nechať tak? je to problém pre HDD ak je takto uvoľnený?

našiel som video kde je ukazané ako rozobrať watch

no ja si svoje veci važím a obzvlašť drahu elektroniku no občas sa každemu stane, napríklad smartfon HTC mam tri roky a spadol mi asi len 3x na zem, tieto HDD su ale velké a ten napajaci kabel lahko potiahne použivatel nohou alebo inak pri PC a stiahne HDD...

nevybral som si HDD priliš dobre, vedel by pripadne niekto aj poradiť nejaký HDD s kapacitou minimalne 2TB taký ktorý je spolahlivý?

tak hlavne nechcem prísť o nejake dokumenty tie si ale možem uložiť hocikde kedže maju len zopár MB, horšie to je stým že mam plno pesničiek, filmov na harddiskoch ta potrebujem aspon 2TB, chcem aby sa nestalo niečo také že mi zrazu nepojde ani HDD v notebooku ani ten externný