Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem umístění zdroje větrákem nahoru nebo dolů

Dobrý den, koupil jsem si zdroj 430W. Má nahoře/dole větrák 12cm. Měl by tedy podle vás namontovaný větrákem nahoru (do horního krytu krabice PC) , nebo dolů (směrem k ostatním komponentům)?
PS jsem pc hardware amatér, možná je to až moc blbá otázka :-D

Děkuji za odpovědi

• Dle mého nazoru a praxe, jsem vzdy montoval spodni zdroj smerem dolu, aby mel vzdy svezi pristup vzduchu kde naopak vsanim vzduchu primo z case (tak jak pri hornim usazenim) , vzduch muze byt a bude teply, ale po estetické strance jsem se jiz potkal se sviticimy zdroji s ventilaci do case, kde jak uvadim slo ale spise o estetickou stranku :-)

dotaz č.2

na zdroji je 8-pinový kabel na kterém je napsáno "CPU", v základní desce my zbyla 4pinová zástrčka (mohlo by to být CPU)

koupím tuto redukci a bude to v pohodě?
http://www.alza.cz/akasa-4pin-na-8pin-atx-d2268958 .htm

Zdroj=8pin kabel s popisem "CPU" ----> základní deska - 4pinová zástrčka (zřejmě CPU)

PS. je tam ještě 6+2pin kabel u kterého je napsáno na krabici od zdroje PCI-E. Je tenhle na větrák grafiky, nebo vůbec ne (grafika mi dojde zítra)?