Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřeboval bych poradit s novým monitorem

Zdravím,
v nových technologiích monitorů celkem tápu a potřeboval bych poradit s novým monitorem. Teď mám starý Acer P203W a vedle toho LCD samsung S22B150, který má podle mě horší obraz a proto se bojím když někde vidím LCD :).

Našel jsem například tento monitor
http://lcd-monitory.heureka.cz/dell-p2414h/specifi kace/#section

nebo třeba tento, který mě zaujal tenkým orámováním což by se hodilo pro umístění dalších monitorů
http://www.czc.cz/benq-ew2440l-led-monitor-24/1447 33/produkt

Cena asi okolo 6 000.

Uvítám jakékoliv připomínky a rady.
Změna kategorie, původně: Ostatní
Změna předmětu, původně: Monitor (Kurt)

ten Benq mam v praci, a domu bych to uprimne nechtel. MVA panel - dost dlouho jsem se drbal s nastavenim takze ted uz tak nejak budiz, ale proste - svetle odstiny maji tendenci se slivat a ten "svetly konec" vubec je takovy nic moc, jako by porad s nejakym nadechem. Nevim jak bych to presneji popsal. (s tmavym koncem problem neni, i v pohode rozlisitelne 1.1.1. - 0.0.0. A cerna je skutecne cerna) Tenky ramecem je zcasti jen iluze - ramecek je za krycim plastem, neni silny - ale je tam a ne jak se to snazi vypadat na promo fotkach.

Za mne - MVA nebrat. Lepsi nez TN, ale v srovnani s IPS fuj.

Já zas souhlasím. Slévání a solarizace je klasický problém VA panelů. Asi bych volil IPS (či nějaký jejich derivát) - tady je sice jistá potíž s blednutím v úhlech a "šedočernou", oproti VA ovšem odpadají problémy s poněkud rozplizlými barvami ve vyšším kontrastu.

No já nevím bych vzal asi bejt tebou ten Dell,osobně když jsem hledal slušnej monitor na hry tak tem BenQ jasnej vítěz a IPS v té době nic moc hlavně mizerná odezva,vyber si monitory a dohledej si recenze jestli jsou a uvidíš sám.Třeba ten Samsung cos postnul podle recenzí majitelů má dost odfláklé zpracování.:-)

http://www.cnews.cz/recenze/dell-p2414h-az-na-rozl iseni-velice-dobry-ips-za-rozumnou-cenu/strana/0/1 1

asi tak - doma mam Dell s IPS, v praci presne tenhle Benq. A je to nebe-dudy. Na hry asi OK oba (v praci netusim, tam si nehraju, doma ten Dell v pohode), na grafiku jedine ten Dell. To MVA je u Benq fakt neprijemne pokud jses zvyklej na lepsi. Nejen to slivani svetlych odstinu (cca. 250 - 252 az 255 jsou neorozeznatelne) , i barvy - jde se dopracovat k necemu co si reknes ze budiz, ale jednak mi to trvalo fakt dlouho nez jsem si to trochu doladil a druhak - porad IPS citelne lepsi, a ani jsem ho nemusel moc ukecavat. Jen prepnut na sRGB a nastavit jas/kontrast na rozumne hodnoty,

Co jsem si pročetl některé články, tak psali že rané IPS měli velkou odezvu, kdežto u těchto nových už je odezva velmi dobrá a myslím že to i bohatě stačí na hraní her. Můj stávající monitor Acer P203W ( TN panel ) který má podle mě moc hezké barvy atd má odezvu 5 ms a hraji na něm vlastně každodenně a neměl jsem s tím problém.

Ještě jen taková otázka pro někoho kdo se setkal s více výrobci. Který je asi tak nejlepší ve výrobě IPS monitorů ?

IPS panely dělá vesměs do všech lepších monitorů a TV LG ,podsvícení tak to nevím nevím co mám ten BenQ a pustím film tak černá je děs ,jenže to samí třeba jednou tak drahej Eizo,u určitýho modelu Dell jsem četl zase hodně problémy s vadnými pixely.Co tu mám starej LG Tn kterej nemá LED podsvícení tak ten má černou perfektní.:-)

no to je fakt super :D když se kouknu tak i ty nejdražší monitory mají led. Asi kouknu do bazaru a koupím si ten samej acer, který má sice vyšší spotřebu, bez full HD, ale za to s kvalitníma barvama a ćernou, kterou nemají ani moderní Led monitory. A to že se TN leskne mi zas tolik nevadí ba naopak, jednou jsem použil černou tapetu jako zrcadlo :)):-D