Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Integrovaná a externí grafická karta

Všechny moc zdravím, mám nový notebook necelých 14 dní a řeším takovou věc s grafickou kartou. Když jsem si otevřela správu počítače a potom správce zařízení, kde jsem si rozklikla grafické adaptéry, tak jsem zjistila, že tam mám uveden dvě grafické karty. Zatím to vše jsou pouze mé doměnky, protože tomuto nerozumím a proto můj dotaz. Na internetu jsem se dočetla, že jsou tzv. sdílené a nesdílené grafické karty a nebo na internetu se používají výrazy jako integrovaná či externí grafická karta.
Dle toho co jsem se dočetla by integrovaná karta měla být "součástí pc" - na základní desce a něco by si měla brát z snad z procesoru. A externí grafická karta by měla snad měla mít nějakou svoji paměť a neměla by si snad nic brát z paměti RAM.
A abych se dostala k jádru věci konečně, jak poznám která z těch grafických karet je integrovaná (sdílená) a externí (nesdílená). Když jsem si zapnula jednu závodní pc hru tak před spuštěním se mi otevírá okno, kde si můžu zvolit grafickou kartu, rozlišení obrazovky aj. A když rozkliknu grafickou kartu tak tam mám pouze jednu zobrazenou nikoliv dvě. A jak poznat, která z těch grafických karet je lepší a nastavit to tak aby, se ta lepší grafická karta zapínala při spuštění pc hry? Případně jestli to dnešní notebooky umí automaticky? A je možné že se mi tam zobrazují dvě grafické karty proto, že mám procesor od Intelu? Jinak v grafických adaptérech se mi zobrazuje: AMD Radeon (TM) HD 8750M a Intel(R) HD Graphics Family.

Před všem děkuji za odpovědi, postřehy, reakce a Váš čas, který jste věnovali čtení mého dotazu. Bohužel v grafických kartách opravdu zběhlá nejsem.

Notebook: Acer Aspire E1-572G-74508G1TMnkk
RMN: V5WE2
OS: Windows 8.1 64-bit
Procesor: Intel Core i7-4500U 1,8 GHz with Turbo Boos up to 3,0 GHz
Grafika: AMD Radeon HD 8750M with 2 GB Dedicated VRAM
Memory: 8 GB DDR3 Memory
Storage: 1000 GB HDD

ale v tom případě co s tim? když jsem naposledy instalovala ovladače, tak mi pak po restartu nefungovala klávesnice a musela jsem dávat obnovení systému. nebo jestli zkusit dát přeinstalaci Windows a místo té rychlé co tam byla v nabídce dát tu důkladnou...

Radeon HD 8750M je výkonnejšia na hry a Intel na bežnú prácu ako internet office atď ... To prepínanie je normálne a zaleží len na nastavení. pokiaľ ťa to neobťažuje tak prepínaj ďalej. Inak sa to dá nastaviť v profiloch pravdepodobne tam máš niečo ako catalyst control panel tam si vyberieš ktorá hra sa spúšťa s akým nastavením niečo ako na tejto foto

http://i.ytimg.com/vi/P_nT976HDRo/maxresdefault.jp g

ahoj prosím mám problém,mám dvě grafiky jedna je AMD radeon HD 7660D a druhá je AMD radeon R7 200series,ale při hraní je her je spustěná R7,koukal jsem jsem do komplu a tam kde mám zapojen kábl od monitoru se netočí ventilátorek,znamená to že je v háji,ale nejde mi to na tu amd hd ani přepnout díky

Založ si vlastní nový dotaz a nevytahuj tuhle 3 roky starou věc. LOCK (host)

U jedné pc hry, kde pomocí detekce lze zjistit jakou grafiku používá, jsem v catalystu nastavila pro tu vysoké a vyložene jsem ji tam přidala i potom ze stránek z amd jsem stáhla ovladače, grafiku Intel jsem zakázala a když jsem opětovně pak spustila detekci u té pc hry tak se mi používaná grafika AMD vůbec nezobrazila, přesně z paměti si název nepamatuji, ale bylo tam něco ve smyslu "Windows Home Basic" - tak nějak... Tudíž na základě tohoto mi příjde, že snad ta grafika AMD vůbec nefunguje či co. Když jsem pak Intel povolila, tak se zobrazila v té detekci opět Intel. Když byla Intel zakázaná, tak jsem spustila dxdiag, kde se zobrazila ta samá grafika jako v té detekci od pc hry. Znamená to tedy, že je ta grafika AMD, nějak vadná a měla bych dát notebook tedy na reklamaci? Po telefonu od jednoho IT technika jsem se dozvěděla právě, že když Intel zakážu, tak donutím PC, aby pracoval s grafikou AMD (u AMD mi PC píše jinak, že funguje správně). Zkusila jsem dát ještě na win 8.1 obnova továrního nastavení, s tím, aby disk smazal důkladně (zvolila jsem tu pomalejší verzi), jestli to pomůže nevím, ale za zkoušku nic nedám...

potom ze stránek z amd jsem stáhla ovladače

Chyba, AMD je vyrobca gafickeho chipu a vobec netusi v akom NB sa bude pouzivat.
Takze ovladac, ktory podporuje automaticke prepinanie grafik a je vyladeny na dany notebook, vie napisat len vyrobca notebooku.
Ovladace na NB (vseobecne) sa stahuju len zo stranky vyrobcu.