Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ze 2 zakoupených 4x2 GB pamětí správně funguje jenom jeden modul. Nekompatibilita nebo smůla na šmej

Zdravím všechny po mega dlouhé době. Měl bych dotaz ohledně pamětí, protože si fakt už nevím rady.

Začalo to tím, že při selhávání disku jsem si překontroloval paměti v kompu (4x1 GB A-Data) a z toho dva moduly vykazovaly chyby. Si říkám fakt pech, HDD v kyblu, do toho RAMky.. Tak jsem si objednal nové http://www.amazon.co.uk/Komputerbay-PC2-6400-PC2-6 300-Heatspreaderss-5-5-5-12/dp/B007V4DSJS/ref=sr_1 _25?ie=UTF8&qid=1422391522&sr=8-25&keywords=komput erbay+ddr2 tyto 2x4GB do desky GA-MA78GM-US2H http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx ?pid=2995#ov. Z toho fungoval jenom jeden modul. Druhý, pokud byl samotný, tak komp ani nenajel, když byli spolu s dobrým modulem, tak se komp sekl při POST testu. OK, vyreklamuju, přijde mi druhé balení. Z toho jedna paměť opět nejede vůbec a druhý modul má spoustu chyb při memorytest-u. Myslíte si, že to může být nějaká nekompatibilita s deskou (měla by zvládat 4x4GB moduly do celkové velikosti 16GB) nebo ten Komputerbay bude takový šit? Mám zatím obě balení doma a jsem už z toho utahaný, tak si říkám, jestli si nenechat ten jeden dobrý 4GB modul, co mi jede v pohodě s 2x1GB A-Data nebo to všechno vyreklamovat a zase hledat něco jiného a znovu se modlit. Díky za názory, podobné zkušenosti..

Tak za prve = naco kupujes tie RAM cez zahranicie ?! Co ty nevies ze v CZ mate kopu obchodov co predavaju rozne RAM ?!
Za druhe = Skusal si vobec tie zakupene RAM aj skombinovat tu pokazenu napriklad dat do ineho slotu ?! Ak mas spinave sloty na RAM tak sa nediv ze ti nejdu spravne.
Za tretie = Ked zapojis tie NOVE RAM tak sa aspon dostanes do BIOSu ? ak ano tak ti spravne detekuje kapacitu ?
-----
Tvoja zakladna doska podporuje 16 GB RAM a ano moze byt ze ti tie RAM BIOS nepodporuje.
Co som pozeral tak 4GB RAM ti podporuje iba Kingstone znacku...

Protože žiji v UK. Sorry, jsem si myslel, že to bude zřejmé. Ta jedna "šťastná" pamět jede ve všech slotech, stejně jako ty původní dvě dobré A-Data. Co se týká podpory, v tom seznamu píšou tohle: Memory modules listed below are for reference only. Due to massive memory models on the market, we can only verify some of them.
Takže to neznamená, že jiné nepojedou. Každopádně díky za odpověď, jen ten arogantní tón tam být nemusel.

Ty dvě funkční A-Data spolu s tou jednou Komputerbay jedou bez problému (stejně jako samostatně). Co se týká toho vyjadřování, tak jsem myslel tohle:
Co ty nevies ze v CZ...
Skusal si vobec..
Ak mas.. tak sa nediv (nemám mimochodem..)

Takhle se normálně bavíte s lidma? Leda tak anonymně na internetu. Třeba MM.. ukázal, jak vypadá slušná odpověď.

Oni aj tie odpovede vyssie neboli uplne odveci, komponenty radsej kupovat v overenych shopoch, idealne nejaky kamenny v okoli.
Este som zabudol - ked tam das ten novy modul dobry, tak Win alebo memtest vidi celu RAM (4GB) a celych 4GB je bezchybnych? Ci nahodou nevidi len polovicu - to by potom znamenalo ze doska tak velky modul nevie (ono totiz hranica zavisi od hustoty chipov a ne od kapacity modulu, 4GB jednostranny ma 2x vyssiu hustotu chipov jak 4GB obojstranny). Ak je celych 4GB RAM bezchybnych, tak doska tu RAM podporuje a 2.stejny modul potom musi tiez fungovat.

Daval si do BIOSu defaults alebo clear CMOS?
Ten blby modul teda nejde v ziadnom slote? Ak ano, tak je sice horsi jak ten prvy, ale ci je uplne vadny sa neda povedat urcite, ak ho neskusis v inom PC. Na stabilitu pamate totiz moze mat vplyv aj napr. kontakty patice (CPU aj RAM slou) - to sa testuje inym RAM slotom (modul samotny vo vsetkych, a po kazdej zmene clear CMOS), a druha vec na stabilitu vplyva aj stabilita DC menicov na zakl.doske (napr. vyshcnute nahovno elyty apod) To sa da skusit tak ze rucne v BIOSe dvihnes napatie RAM o 0.1V a skusis ci to pojde potom bez chyby. Alebo aj rucne znizit frekvenciu RAM a dvihnut napatie

Nasaď tu pamäť ktorá funguje aby si získal stabilný systém a následne updatni na najnovší bios. Ďalej ak používaš nejaké neštandardne nastavenie v biose tak to vráť na AUTO (napr. pretaktovanie FSB , časovanie pamäti a podobne). Podobný problém som mal s viacerými zostavami a väčšinou to pomohlo