Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Provizorní na krátkou dobu upgrade šrotu na Pentium D 960

Pro ty co nemají čas,nepomáhejte děkuji.Ty co mě znají,tak mě jistě pochopí dřívější diskuze s NEW PC.

Momentálně díky ******m z ČNB (všechen HW podražil,někde v pohodě přes 1 000kč/ks)
Tak druhé PC co mám ještě nesložené nové a HW originál zabalen i v krabici musím pozdržet chybí 2xHDD+Grafika R9 280x zbytek mám:(AMD Vishera FX-8370E Corsair Vengeance DDR3 4GB (CML4GX3M1A1600C9) ASUS M5A99X EVO R2.0 SilentiumPC Fera PRO, HE1224 Seasonic SS-500ET F3)

Takže nutně potřebuji provizorně upgrade na druhém PC než složím a dokoupím zbytek HW jak se bude trh vyvíjet viz. nahoře:

Bude to lepší a má to cenu,problém je že předtím blbé Pentium 4 3.00GHz bylo něco úplně jiného... Ten Celeron je hrozná brzda....
Momentálně mám:
CPU typ Intel Celeron D 351, 3200 MHz (24 x 133)Cache 256KB
Označení CPU Prescott-256
Název základní desky Gigabyte GA-8S661FXM-775
RAM EVOLVEO Zeppelin Gold DDR 2GB 400MHz CL3 (2x1GB) 1G/400/XK2-EG
Grafika Radeon HD 4650 512MB DDR2 Max TDP: 48 W
Zdroj 300W (nějaká historická značka)

Jedná se o provizorní provoz než doobjednám NEW HW do zbytku sestavy viz. první řádky,s tím upgradem níže se vejdu do 1 000Kč

NEW:
Co řikáte na http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx ?pid=2568#ov
1.GA-8I865GME-775-RH +
2.E6320 ten asi vyhodím do elektrošrotu,a pořídím:
3.Pentium® D Processor 960 4M Cache, 3.60 GHz, 800 MHz FSB (zda-li to deska dovolí nataktoval bych ho na 4GHz max. si na něm zahraju Minecraft,Csko nebo kouknu film,brouzdat po netu,email apod... tím to hasne.. nic extrémního...

Díky za všechny rady,i když očekávám typu to je šrot,vyse* se na to,vyhod to apod... momentálně to ale nejde....

M-Pol
Souhlasím s tebou ve všem,i kdybych to nechal bez taktování,mám to na cca 3-4měsíce do léta... pak to půjde do šrotu,nebo to někde střelím... mám to jako nouzovku snad mě chápeš :)
momentálně co všechny prodejci ač mají skladové zásoby za staré ceny před zdražením už zdražují i to... a to rapidně... mezi tím mohu skládat ten nový HW komponenty do skříně PC (co mám)

jen technická: Není to "momentálně" a není to kvůli ČNB, ale kvůli levné ropě z USA, která žene dolar vůči euru nahoru. A pokud jsi nekoupil teď (ze skladových zásob za staré ceny), tak levněji (v přepočtu na CZK) už minimálně do konce tohoto roku nekoupíš.

Kdybys nevymýšlel kraviny, za 1200Kč koupil 500GB HDD a ze starého PC použil grafiku, můžeš nový PC zprovoznit hned.

touchwood, mirha,

[www.nahraj-obrazek.cz]
1 509,20Kč STÁLA NOVÁ,14.10.2009
Jinak půjdu do toho,ta tisícikoruna není tak moc za upgrade.Za tu cenu to zas mohu asi prodat.

''místo toho je lepší zprovoznit nové PC.'' Je a plně souhlasím ale potřebuji 3 HW součástky:
Systémový: Western Digital BLACK CAVIAR 4TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB, WD4003FZEX (nemám)
Datový: Western Digital RED 6TB, 3,5", SATAIII, 64MB, WD60EFRX (nemám)
+
Grafiku R9 280x (ta asi dopadne za 5k)(nemám)
Datový (2) pro důležité zálohy už mám Western Digital Caviar 1TB, 3.5", SATAIII/600, 7200rpm, 64MB, WD10EZEX (mám)

No právě,za staré a skladové ceny,určitě se doufám na dobré ceny dostanu,ale obchody se ''cukají''.

Jinak proč tak velké HDD: Seagate 500GB má jít na opravu,utržená hlava... cvaká a asi drhne,záloha serveru DELL PE 2850 II. s následným zrušením,záloha firemního PC 250GB pokladní systémy apod,no a hlavně příprava pro zálohy z nového serveru kde bude nejméně 2TB disk.NAS je zbytečnost,přes ftp to chce okamžitou dostupnost když server je třeba v Datacube (Slovensko) v Datacentru.