Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po výměně RAM nejde PC (buď nejde monitor nebo BSOD..)

Ahojte,

koupil jsem si dnes nové ramky - Kingston HyperX Fury 8gb (2x4) 1333 MHz, cl9
a vložil je do desky - MSI P55-GD65. Jenže.. ať už jsem je zapojil jakkoli, tak nešly - při dual zapojení nenajede monitor a když je zapojím vedle sebe, tak PC naběhne po obrazovku načítaní Winů, problikne modrá smrt a počítač se restartuje...
Momentálně tam mám 4 GB RAM - Samsungy - M378B5773CH0-CH9 Samsung 2gb Ddr3 1333mhz Pc3-10600 240-Pin Cl9 Non-S + M378B5673FH0-CF8 Samsung 2gb Ddr3 1066mhz Pc3-8500 240pin Cl7 Non-Ecc
a všechno jede v pohodě... v jiném PC ty nové ramky jedou...

Budu moc rád za každou radu lidi..

Zákl. deska: MSI P55-GD65
Procesor: Intel i5-650 3.2 GHz
Zdroj: Nexus 400W
Graf. karta: R7 260X 1GD5
Windows 7 Ultimate 64bit

Kdyžtak přikládám screeny z hwinfo: 791836028

Skusas ich samotne bez tych povodnych? Skusil si ich uz po jednej samotnu, a v kazdom slote? Ktora nejde v ktorych slotoch?
A zakazdym spustit memtest86+ apod. A po kazdej zmene preistotu clear CMOS.

Mozu byt vadne, mozes mat spinave sloty, mozes mat nalomenu dosku, moze byt aj problematicky nejaky pin socketu CPU, moze byt ze mas blbe DC menice, moze byt ze mas niceo blbo nastavene v BIOSe (aj preto clear cmos), moze byt ze ak su jednostranne tak to uz doska nepodporuje

Ahoj,

dělá to v každém slotu i každá zvlášť. Vadné nebudou, protože v jiném PC šly. Zapojoval jsem je samostatně do každého slotu. Zkoušel jsem obě, různé kombinace a nic. Tak jsem tam dal zpět ty staré a PC normálně jede.. takže mám zapojit ty ramky na dual, clear CMOS a pak normálně zapnout PC? Nebo se pak musí ještě něco nastavovat?

Takže jsem dal na Vaši radu, koupil jsem transcend ramky 2x4 gb a všechno šlape, jak má. Akorát nejdou zapojit na dual channel, když je tak zapojím, tak nejde zapnout PC, ale když je dám vedle sebe, tak pohodička. Ale to bude asi vada desky.. děkuji moc za radu a mějte moc hezký den. :)