Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvětšit interní paměť v tabletu

Ahoj, mám tablet archos 80b platinum. Tento tablet má pouze 8gb vnitřní paměti. Koupil jsem si tedy 32gb sd kartu ale na ni nejdou nahrát a ani přesunout aplikace. Hledal jsem nějaké návody jak to obejít a našel jsem návod, který by měl interní pamět a SD kartu spojit do jedné, aby se to ukazovalo jako jedna velká interní pamět. Rootnul jsem to, ale bohužel nevím co dál, podle videí bych měl opravit pár slov v textovém souboru ve složce ETC. Nakonec jsem to našel,ale problem je, že v tomto textovém souboru na mém tabletu je napsané něco jiného než na všech videích co jsem viděl, předpokládám, že to je díky jiné verzi androidu. Moje verze je 4.2.2.
Neví prosím někdo jak to udělat na této verzi, případně nějaký jiný postup jak udělat abych mohl aplikace ukládat přímo na sd kartu? Diky

Jdou mi tam kopírovat videa i hudba. Ale u aplikací vůbec nemám možnost přesunout to na sd kartu. Některé tablety se k sd kartám chovají jako k externím zařízením a tím pádem se tam žádná aplikace "legálně" přesunout nedá.

tak sem tem soubor zkopiroval a uložil do jine složky, se mi to pak zobrazilo v počitači.

## Vold 2.0 Generic fstab
## - San Mehat (san@android.com)
##

## Regular device mount
##
## Format: dev_mount <label> <mount_point> <part> <sysfs_path1...>
## label - Label for the volume
## mount_point - Where the volume will be mounted
## part - Partition # (1 based), or 'auto' for first usable partition.
## <sysfs_path> - List of sysfs paths to source devices

## Example of a standard sdcard mount for the emulator / Dream
# Mounts the first usable partition of the specified device
#dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc1
#dev_mount flash /mnt/sdcard auto /devices/virtual/mtd/mtd9/mtdblock9

dev_mount flash /mnt/internal_sd auto /devices/virtual/mtd/mtd9/mtdblock9
dev_mount sdcard /mnt/external_sd auto /devices/platform/rk29_sdmmc.0/mmc_host/mmc0
dev_mount udisk /mnt/usb_storage auto /devices/platform/usb20_host/usb /devices/platform/usb20_otg/usb

## Example of a dual card setup
# dev_mount left_sdcard /sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc1
# dev_mount right_sdcard /sdcard2 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/msm_sdcc.3/mmc_host/mmc1

## Example of specifying a specific partition for mounts
# dev_mount sdcard /sdcard 2 /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc1

Tipuju že by to mělo být někde v posledních dvou řádcích v tomto odstavci, ale fakt si nejsem jisty

## Example of a standard sdcard mount for the emulator / Dream
# Mounts the first usable partition of the specified device
#dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc1
#dev_mount flash /mnt/sdcard auto /devices/virtual/mtd/mtd9/mtdblock9

Riadky zacinajuce na # su len komentar, nemaju ziaden efekt. T.j. mas tam dokopy len 3riadky ktore maju nejaku funkciu:

dev_mount flash /mnt/internal_sd auto /devices/virtual/mtd/mtd9/mtdblock9
dev_mount sdcard /mnt/external_sd auto /devices/platform/rk29_sdmmc.0/mmc_host/mmc0
dev_mount udisk /mnt/usb_storage auto /devices/platform/usb20_host/usb /devices/platform/usb20_otg/usb

Na videu robili co? Predpokladam ze vymenili /mnt/internal_sd za /mnt/external_sd a naopak, v tych 2 riadkoch v ktorych sa to vyskytuje. Alebo nieco podobne (nechce sa mi to teraz hladat po google ze co presne tam mas prehodit)

Pokud beru teda jen ty tři řádky, tak na každém videu opravují ty první dva řádky. Jenže mě stále mate že oni tam nemají "internal_sd" ale místo toho "sdcard" v tom prvním a v druhém zase nemají "external_sd" ale mají tam "extsd". No ale když vím že tohle jsou ty řádky tak to bude mít asi stejný význam ne?

takže mám změnit

dev_mount flash /mnt/internal_sd auto /devices/virtual/mtd/mtd9/mtdblock9
dev_mount sdcard /mnt/external_sd auto /devices/platform/rk29_sdmmc.0/mmc_host/mmc0
dev_mount udisk /mnt/usb_storage auto /devices/platform/usb20_host/usb /devices/platform/usb20_otg/usb

na?

dev_mount flash /mnt/external_sd auto /devices/virtual/mtd/mtd9/mtdblock9
dev_mount sdcard /mnt/internal_sd auto /devices/platform/rk29_sdmmc.0/mmc_host/mmc0
dev_mount udisk /mnt/usb_storage auto /devices/platform/usb20_host/usb /devices/platform/usb20_otg/usb

Na videu co se ted divam, je to sice hrozně mizerně vidět, ale vypadá to nějak takhle po té změně

dev_mount sdcard /mnt/extsd auto /devices/virtual/mtd/mtd9/mtdblock9
dev_mount extsd /mnt/sdcard auto /devices/platform/rk29_sdmmc.0/mmc_host/mmc0
dev_mount udisk /mnt/usb_storage auto /devices/platform/usb20_host/usb /devices/platform/usb20_otg/usb

no a ja to mam takto před přepsáním. tak nevim jestli flash = internal sd = sdcard.

dev_mount flash /mnt/internal_sd auto /devices/virtual/mtd/mtd9/mtdblock9
dev_mount sdcard /mnt/external_sd auto /devices/platform/rk29_sdmmc.0/mmc_host/mmc0
dev_mount udisk /mnt/usb_storage auto /devices/platform/usb20_host/usb /devices/platform/usb20_otg/usb

Nepozeraj sa na to jak to vypada po zmene, kazdy tablet tam ma ine veci. Ide len o to ze co odkial kam presunuli.
ked si mal tam internal_sd a external_sd tak pouzijes slova internal_sd a external_sd, akurat ich prehodis medzi sebou. Oni to tam tiez len prehodili, nevymyslali si ine slova

Musis ten tablet asi restartovat. Mal by si potom vidiet ze interna externa je vymenena (mozno bude pindat lebo karta je naformatovana na FAT32 apod a ne na linuxovy filesystem, to by sa ale malo dat naformatovat potom z telefonu).
Mozno bude treba prehodit aj tie slova pred tym /mnt, ale nemyslim si.

P.S. a skontroluj si ze si to ulozil zmenene do toho povodneho umiestnenia ETC, a ne niekam inam.

Je to tam kde to bylo ten soubor, Sem to vypl a zapl no a stále mi to ukazuje stejně. Možná bych to měl znovu naformátovat no ale už se mi s tim nechce dneska hrát. A nebo bych to měl vypnout a nechat dýl vypnuté. A nebo to prostě nefunguje